Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öğrenci İlişkileri...

2 posters
YazarMesaj
Mathilda Alitté Ronchéz
Sihir Tarihi Profesörü & Işık Yeminlisi
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Kan durumu : Safkan
Lakap : Lil

Öğrenci İlişkileri... Empty
MesajKonu: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 8:57 pm

Öğleden sonra
I.Tekil
Daisy&Mathilda

Dersten yeni çıkmştım...
Bugünlerde yenilenmiş ofisimi düzenlemekle meşguldum.Aslında bu işi asamın 1-2 hareketyle bitirebilirdim ama ince detaylara bakıp düzeltmek çok zevkli geliyordu.
Gerçekten zevkli bir oda döşemiştim.Camın kenarına bembeyaz zambaklar koymuştum.Duvarlara en eski Büyücüler ve Cadılar'dan oluan tabloları yerleştirmiştim.Ve duvarın yarısını kaplayan bir doğa resmi...Masama gelince, en güzel yer orası olmuşt.Ailemin resimlerini de bir yana serpiştirmiştim.Hepsi bana bakıyor,göz kırpıyor ve gülümsüyordu.Masamın üstündeki kalemlikte rengarenk tüylü kalemler vardı.Hepsini bayılarak almıştım ve kullanmaya kıyamamıştım.
Sandalyemden kalktım ve muggle usulü bir fincan kahve aldım.Oturduğum anda kapım nazikçe tıklatıldı.Müziği andıran bir sesle
-"Girin..." dedim.

En son Mathilda Alitté Pércival tarafından C.tesi Haz. 05, 2010 12:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 22, 2010 5:53 pm

Bayan Pércival'ın dersindeyken dikkatimi çeken bir şey olmuştu. Ama emin olmadığımdan kendime bile söyleyemiyordum bunu. Profesörün ofisine gitmesini bekledim. Ellerimde kıyafetlere hafifçe vurarak dağınıklığı düzeltmeye çalıştım. üstüme uzun kollu ceketimi giydim ve fermuarını en yukarı kadar çektim. Saçlarımı da küçük bir el hareketi ile toplayarak at kuyruğu yaptım. Neden bu kadar toplandığımı bilmiyordum ama ister istemez oluyordu. Kapıyı nazikçe tıklattım, içeriden gelen sesi duymam uzun sürmedi. "Girin..." kapıyı nazikçe açtım. Ve içerideki pencere kenarında duran beyaz zambaklar ve duvarın tamamını kaplayan doğa resmi hepsi göz kamaştırıyordu. "Rahatsız etmediysem biraz konuşabilir miyiz profesör" dedim nazikçe ve gülümseyerek.
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 22, 2010 6:00 pm

Kapım ürkek tavırlarla açıldı.Koyu saçlarını atkuyruğu yapmış olan bir kız girdi.Kıza dikkatle bakınca bu kızın Daisy Cheers olduğunu anladım.Daisy Cheers..."Rahatsız etmediysem biraz konuşabilir miyiz profesör" dedi nazikçe ve gülümsedi.Gülümsedim ve neşeli sesimle
-"Tabiki Daisy girebilirsin.Zaten bende seninle konuşcaktım" dedim.Kız ürkek bir tavırla oturdu.Kızı çaktırmadan inceledim.Evet evet!Gerçekten ona çok benziyordu.Beyaz ahşap masamın en alttaki çekmecesini açtım ve parlak mor-sarı bir kutu çıkardım.Kutuyu nazikçe açtım ve Daisy'e uzattım.İçinde renk renk şekerlemeler vardı.İçimden kırmızı olanı alacak.Onun da en sevdiğiydi dedim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimePaz Mayıs 23, 2010 9:38 pm

Zarif ve derin bir gülümseme ile "Tabiki Daisy girebilirsin.Zaten bende seninle konuşcaktım" dedi. Benimle mi konuşacaktı, neden benimle konuşsun ki bir profesör. Kuşkularımda haklı olduğum konusunda ikna ediyordu beni, ya gerçekten... ya gerçekten o ise. O zaman ne yapardım ben, yeni bir aile üyesi fena olmazdı tabi. Ama bir büyük, bir profesör... Bunu kaldırabileceğimi sanmıyordum. Masasının çekmecesinden parlak mor ve sarı karışımı bir kutu çıkardı ve bana uzattı. Bayanın bana uzattığı her şeyde ailemden bir şey çıkacak diye korkuyordum. İçine baktım ve sadece şekerlemeler vardı göz gezdirdim ve evet orada küçük kırmızı şekerleme bir tane aldım ve keyifle ağzıma attım. "Çok severim, teşekkürler" diyerek ağzımdakileri bitirip konuşmaya devam ettim. "Benimle ne konuşacaksınız profesör, önemli bir şey mi var?" diyerek konuşmasını sağladım. Çünkü benim konum oldukça büyük ve saçma bir konu olduğundan ilk onun söylemesi daha mantıklıydı. İkna olmuştu ve gözlerini ilk önce yere düşürerek kafasını kaldırdı ve tam gözlerimin içine bakarak konuşmaya başladı...
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 12:57 pm

Galiba kendiside olayın farkındaydı.Başımı kaldırdım ve gözlerine bakarak konuşmaya başladım.
-"Daisy, seninle ilgili kuşkularım var.Annennle babana ne oldu?Neden öldüler?İsimleri ne? Kesinlikle bunlar merak ettiğin şeyler değil mi?Bunları cevaplamanın vakti geldi" dedim ve çekmeceden gümüş çerçeveli bi' fotoğraf çıkardım.Daisy'e uzattım.Yanyana durmuş tıpatıp aynı kardeşleri gösterdim ve
-"Bu kızları tanıdın mı?Şimdi içinden acaba bana ne demek istiyor dediğinden eminim.Sana şu şekilde açıklayayım:Bu soldaki senin annen.Sağdaki ise benim.Kısacası ben senin teyzenim" dedim.Alıştırarak söylemem gerekirdi ama bunca yıl beklemiştim ve daha fazla laga luga yapmanın alemi yoktu.Derin bi' iç çektim ve Daisy'nin tepkisini beklemeye başladım.İçinde büyük fırtınalar kopuyordu.Emindim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 3:17 pm

Başını kaldırdı ve bana anlamlı bakışlar attı, korkuyordum. Ellerim titriyordu ve avuçlarım terliyordu. Elimdeki kitapları masanın üstüne bıraktım ve korkudan titreyen saçlarımı arkaya doğru ittirdim. Gözlerim dolmuştu bile ne diyeceğini bekliyordum.

-"Daisy, seninle ilgili kuşkularım var.Annennle babana ne oldu?Neden öldüler?İsimleri ne? Kesinlikle bunlar merak ettiğin şeyler değil mi?Bunları cevaplamanın vakti geldi"

Gözlerimden akan yaşları parmaklarımın narin hareketleri ile sildim. Zor olan buydu, hayatımda en çok canımı yakan lanet olası şey buydu. Ailem... Belki ailemin yerini tutacak bir çok dostum ve beni seven vardı ama onlar çok ayrıydı çok, benim ailemle yaşadığım ve anlatacak bir tek anım bile yoktu. Babam ben uyurken gelip hiç üstümü örtmemiş ve hiç masal anlatmamıştı. Tıpkı Mugglelar gibi yaşadığım küçüklüğüm gözyaşı ile doluydu. Benim varlığımdan gerçekten mutlu olan ve bana bir şey olduğunda canı gerçekten yanan bir göz bakmamıştı bana. Peki ya cevaplanacak şey neydi, daha ne vardı benim canımı yakacak...
Çekmecesini açtı ve içinden gümüş çerceveli bir resim çıkararak bana gösterdi, bu resmi biliyordum iki tane genç kız vardı ve çook eski zamanda çekildiği fotoğrafın renksizzliğinden belli oluyordu. Bunu bakıcılarıma sorduğumda birinin annem diğerinin ise annemin çok yakın arkadaşı olduğunu ve uzun yıllar önce onun da öldğü söylenmişti. Profesörle ne alakası olabilirdi ki? sorular arasında sessizce kafamı kaldırarak profesörün yüzüne baktım.

"Bu kızları tanıdın mı?Şimdi içinden acaba bana ne demek istiyor dediğinden eminim.Sana şu şekilde açıklayayım:Bu soldaki senin annen.Sağdaki ise benim.Kısacası ben senin teyzenim"

İplerin koptuğu an bu andı. Gözyaşlarıma engel olamıyordum zaten engel olmak isteyen kimdi, tahmin ettiğim olmuştu. Buğulanmış v gözlerimin içine bakan şu iki göz benim annemin diğer yarısıydı. Ve şu zamana kadar kandırılmış olmak... Aslında bu kadar çabuk inandığıma ben de şaşırmıştım, ama sanırım şuan ihtiyacım olan tek şey bir anne şevkatine yakın olan bir sevgiydi. Ve kendimi bu role çoktan koymuştum bile. Ayağa kalkarak teyzeme gözyaşları içinde sarıldım.

"Teyzee."

Söyleyebileceğim tek kelime buydu. Kokusunu içime çeke çeke ağlıyordum. Yaşamak anlam kazanıyordu. Söyleyecek kelime yoktu....
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 6:45 pm

"-Teyzeee.
Daisy'nin sözleri içimi parçalamıştı.Daisy'i göğsüme bastırdım ve alnına küçük bi' öpücük kondurdum.Sonunda ailemden birisini bulmuştum.Gözlerimi kapadım ve bu anın ölümsüzleşmesi için içimden türlü türlü dua ettim.Keşke zaman dursaydı.Keşke ikimiz böylece dursaydık.Ama olmuyordu.Sanki herşey bizim mutluluğumuza inat etmek için programlanmıştı.Bizim mutluluğumuzu kıskanıyorlardı.Daisy'den ayrıldım ve dolaptan gümüş bi' şey çıkardım.Bi' toka!Daisy'e uzattım ve
-"Bu annenindi" dedim.İç geçirdim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 1:33 pm

Beni seviyordu, ittirmiyor git demiyordu. Çünk suçlu yoktu, tek suçlu benden teyzemi saklayan insanlardı. Teyzemi sevmiştim aslında özgür yaşamak benim en çok sevdiğim şey olsa da ve teyzem artık bütün hayatımı yönlendirmeye çalışacak olsa da, aslında belki öyle yapmazdı belki her teyze gibi değildi bilmiyordum. Onunla ilgili hiç bir şey bilmiyordum. Sadece profesörümdü ama artık teyzem de olmuştu. "Teyze" bu kelimeyi düşüncelerimde bile telafuz etmek ürkütüyordu beni. Anlıma bir öpücük kondurdu ve dolaptan bir toka çıkararak bana uzattı.
"Bu annenindi"
dedi. Bu kelimeyi duymayalı ne kadar zaman olmuştu. Belki de hiç duymamıştım. Biri annemin varlığını biliyordu. Onu görmül onunla konuşmuştu, hayatını paylaşmıştı. Hiç böyle birini tanımamıştım. Anlatmasını istediğim çok şey vardı. Ama bunları dinlemeye hazır değildim. Hemde hiç hazır değildim. Bir an önce gitmek istiyordum. Gözyaşlarıma daha fazla şahit olsun istemiyordum. Tokayı elime aldım ve inceledim. Çok güzeldi üzerinde pırlanta taşlar vardı ve parıldıyordu. Anneme ait bir eşyam olmuştu.
"Harika bu gerçekten, benim olabilir mi?"
dedim yalvarırcasına elimde tokayı incelerken. Bu topkayı alıp şimdi gitmek istiyordum. Sadece şimdi yapmak istediğim buydu. Odama gitmek ve saatlerce uyumak... Yalvarır bakışlarla teyzemin gözlerinin içine bakıyordum.
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 2:15 pm

"Harika bu gerçekten, benim olabilir mi?"
dedi yalvarırcasına elinde tokayı incelerken.Aslında biraz üzülmüştüm.Çünkü canım kardeşimden tek hatıra bu tokaydı.Fakat kardeşim onun annesiydi ve bu tokayı en çok o hakediyordu.Anne sevgisinden mahrum kalan oydu.Ben değildim.Yetim büyümek nedir bilmiyordum.Eğer bu dünyada anneme ait kalan son eşya başkasında olsaydı kesinlikle ondan isterdim.Daisy haklıydı.Hem de yerden göğe kadar.Yutkundum ve
-"Tabii ki tatlım.Bu senin en doğal hakkın" dedim.Ardından alnına bi' öpücük daha kondurdum ve gümüş, pırlanta taşlı tokayı Daisy'e uzatıp alnından öptüm.
Monica Schafer
Dungeon Master
Dungeon Master
Monica Schafer

Kadın Kan durumu : Safkan

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 3:59 pm

Matilda Rp puanın yaptığın rplere göre yüksek. Biraz daha özen göstermeni istiyorum senden. Bu kurala uyacağını umuyorum. Rp kuralımız 7 satır. Bittiyse kilitleyeceğim. Pm ile bildirin.
http://holdric-legend.my-rpg.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Öğrenci İlişkileri...   Öğrenci İlişkileri... I_icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 8:15 pm

Aslında vermek istemediği her halinden belliydi, ama biraz düşündü çünkü onun için de zordu. Bana doğru uzattı ışıl ışıl parıldayan tokayı
"Tabii ki tatlım.Bu senin en doğal hakkın"
uzattı ve içten bir gülümseme ile alnımdan öptü. Odama gitmek istiyordum ve saatlerce ağlamak, bir teyzem vardı artık. Beni koruyacaktı, beni ne yaparsam yapayım hep sevecekti. Ve ne olursa olsun yanımda kalacaktı, benimle olacaktı. Gülümsemeye çalışarak 
"Teşekkür ederim teyze artık gitsem iyi olacak sanırım"
diyerek geri geri adımlar atmaya başladım. Hayatın boyunca yalnız kalıp bir anda bir hayatın içine dalmak...oldukça zor olacaktı. Ellerimle kavramıştım tokayı eşyalarımı ve kitaplarımı koltuğumun altına sıkıştırmış teyzemin gözlerinin içine baka baka geriye doğru gidiyordum. Bir anda hızlıca kapıyı açtım ve odama doğru koşmaya başladım. Gözyaşlarım gözlerimden çıkıyor ve rüzgarın esintisiyle saçlarıma çarpıyordu. İçimden sürekli tekrar ediyordum, Dilerim mutlu olurum, dilerim hayat onu benden almaz.

Öğrenci İlişkileri...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rp ilişkileri.