Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II. Ders

4 posters
YazarMesaj
Shina Kaycee Reinhardt
İksir Profesörü & Gryffindor Bina Sorumlusu & Işık Yeminlisi
 İksir Profesörü & Gryffindor Bina Sorumlusu & Işık Yeminlisi
Shina Kaycee Reinhardt

Kadın Kan durumu : 'Safkan
Lakap : Shia, Kay, Kaycee, Nami..

II. Ders Empty
MesajKonu: II. Ders   II. Ders I_icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:23 pm

Hava: Rüzgarlı
Zaman: Akşamüstü
Konu: Ufalma İksiri
Kurgu: Profesör Kaycee, adeta laboratuvara dönmüş olan sınıfa yüzünde bir mutluluk ile sınıfa girerek öğrencilerini geleneksel bir biçimde selamladıktan sonra masasına geçiyor. Topuz yaptığı kahverengi saçları gözlerinin dahada çekilmesine neden olmuş. Üzerine sadece japone kol beyaz bir elbise giymiş. Sınıfın ortasına önceden kurmuş olduğu kendi iksir setinin yanına giderek öğrencileri yanına toplayarak onlara ufalma iksirinin yapılış biçimini gösteriyor. Bugün iksir çalışması yapılacağını ve herkesin dörtlü gruplar oluşturup kazanlarının yanına gitmelerini ve koruyucu kıyafetlerini giymelerini söylüyor. Öğrenciler iksiri hazırlamaya başladıktan sonra tek tek herkesin yapıp yapmadığını kontrol ederek ufak yardımlarda bulunuyor. Zil çalınca ödevini verip öğrencilere iyi günler diliyor. Öğrenciler çıktıktan sonra sınıfı eski haline getirerek sınıftan çıkıyor.

Ufalma İksiri:
Ufalma iksiri kişinin bulunduğu boyuttan oldukça küçülmesini, ayrıca bazı yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıp kişinin bir kaç yaş daha genç görünmesini sağlayan bir sıvıdır.
Ödev:
-İksir dersi sizce önemli bir ders midir? Neden?

* Derste bağımsız olun.
* Ödevleri spoiler içerisine alınız.
* Lütfen derste gereksiz konuşmalar yapmayın. Daha çok derse ağırlık verin. Konuyu rp'leriniz de kısaca açıklamayı unutmayın.
Sayonara!
İyi Dersler!
-Shina Kaycee Reinhart

En son Shina Kaycee Reinhardt tarafından C.tesi Haz. 12, 2010 4:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Andréa Chelsea O'shéliâ
Slytherin 4. sınıf
Slytherin 4. sınıf
Andréa Chelsea O'shéliâ

Kadın Rp Partneri : Peter Gregory Coén.Seni çok seviyorum bi' tanem <3
Kan durumu : Safkan
Lakap : And, Add

II. Ders Empty
MesajKonu: Geri: II. Ders   II. Ders I_icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 12:17 pm

Derse girmeden şöyle bi' saçlarını düzeltti Andréa.Rüzgardan dolayı saçlarının şekli şemali kalmamıştı.Homurdanarak sınıfa girdi ve olduğu yerde dondu kaldı.Sınıf resmen Muggle'ların laboratuar olarak adlandırdığı yere dönmüştü.Uygulamalı ders olacaktı anlaşılan.Tekrar homurdandı ve yerine oturdu Andréa.Uygulamal ders demek çalışmak demekti ama Andréa uyuklayamayacağı için homurdanıyordu.Başka bi' homurtu çıkaramadan Profesör Kaycee, adeta laboratuvara dönmüş olan sınıfa yüzünde bir mutluluk ile sınıfa girerek öğrencilerini geleneksel bir biçimde selamladıktan sonra masasına geçiyor. Topuz yaptığı kahverengi saçları gözlerinin dahada çekilmesine neden olmuş. Üzerine sadece japone kol beyaz bir elbise giymiş. Sınıfın ortasına önceden kurmuş olduğu kendi iksir setinin yanına giderek öğrencileri yanına toplayarak onlara ufalma iksirinin yapılış biçimini gösteriyor.
-"Ufalma iksiri kişinin bulunduğu boyuttan oldukça küçülmesini, ayrıca bazı yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıp kişinin bir kaç yaş daha genç görünmesini sağlayan bir sıvıdır." dedi.Bugün iksir çalışması yapılacağını ve herkesin dörtlü gruplar oluşturup kazanlarının yanına gitmelerini ve koruyucu kıyafetlerini giymelerini de ekledi.Andréa tekrar homurdandı ve kenarda duran 3 kişinin yanına geçti ve koruyucu kıyafetlerini baştan savma bi' şekilde giydi. Öğrenciler iksiri hazırlamaya başladıktan sonra tek tek herkesin yapıp yapmadığını kontrol ederek ufak yardımlarda bulunuyor.Bu durum Andréa'nın sinirini 2 katına çıkardı. Mavi sıvıyı yeşile ekledi ve küçük bi' patlama oluştu.Bu Andréa'nın hoşuna gitmişti.Saçma iksirini bitirdi ve kenara geçti.Zil çalınca ödevini verip öğrencilere iyi günler diledi Profesör Kaycee.Andréa bu selamı umursamadı ve sınıftan homurdanarak çıktı.

Spoiler:
Eléonora Jane Pércival
Hufflepuff 3. Sınıf
 Hufflepuff 3. Sınıf
Eléonora Jane Pércival

Kadın Rp Partneri : İstenmiyor.
Kan durumu : Safkan.
Lakap : Yoe. Sadece yakınlarım lakap takma hakkına sahipler.

II. Ders Empty
MesajKonu: Geri: II. Ders   II. Ders I_icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 1:07 pm

Jane mutlu bir şekilde sınıfa girdi. İksir dersi en sevdiği dersti. Profesör ise her zaman sevecendi. Sınıfta bir kazanın önüne geçti. Kazanın önünde bir kaç kişi daha vardı. Profesör Kaycee, adeta
laboratuvara dönmüş olan
sınıfa
yüzünde bir mutluluk ile sınıfa girerek bizi geleneksel bir
biçimde selamladıktan sonra masasına geçti. Topuz yaptığı kahverengi
saçları gözlerinin dahada çekilmesine neden olmuş böylece daha güzel olmuştu. Üzerine sadece japone
kol beyaz bir elbise giymişti. Jane bu elbisenin çok güzel olduğunu düşündü.

Sınıfın ortasına önceden kurmuş olduğu ve Jane'nin daha yeni farkettiği
kendi iksir setinin yanına giderek öğrencileri yanına topladı.
"Bugün ufaltma iksirini işleyeceğiz. Ufaltma ikisiri nesneleri küçültmeye yarar. Malzemeleri
Kesilmiş papatya kökleri,
soyulmuş Büzüşmüşincir, dilimlenmiş tırtıllar, bir fare dalağı, bir
parça sülük sıvısı
." dedi ve ellerini malzemelerin üstünde gezdirdi. Bir çok öğrenci gibi Jane'de malzemeleri duyunca böğ sesi çıkardı. Profesör iksirin nasıl yapılacağını gösterdikden sonra bugün iksir çalışması yapacağımızı söyledi. Dört kişil gruplar ouşturmamızı istedi. Jane hemen bir grubun arasına girdi. Koruyucu kıyafetlerini giymesini söyleyen Profesöre uydu ve kıyafetini giydi. Öğrenciler
iksiri hazırlamaya başladıktan sonra tek tek herkesin yapıp yapmadığını
kontrol ederek ufak yardımlarda bulunuyordu.Jane bütün malzemelere iğrenerek parmağının ucuyla dokunuyordu. En sonunda iksiri tamamladı grubu. Elbisesini çıkararak ellerini yıkadı.

Zil çalınca profesör ödevini verip
"İyi günler çocuklar. Bir daha ki ders görüşürüz."
dedi. Jane yavaş adımalrla sınıftan çıktı ama Profesöre bakmaya devam etti. Profesör asasını sınıfa çevirerek eski haline getirdi. Sınıftan Profesörle birlikte çıktılar. Profesörle biraz konuştuktan sonra bölümüne gitti.

Spoiler:
Lyndséy Juli O'shéliâ.
Slytherin 3. sınıf
Slytherin 3. sınıf
Lyndséy Juli O'shéliâ.

Kadın Rp Partneri : Acılağ Çocuğu ^^
Kan durumu : En safından kan .d

II. Ders Empty
MesajKonu: Geri: II. Ders   II. Ders I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 1:00 pm

Sınıfa erken gelmekten nefret etsem de bugün derse büyük bir istekle gitmiştim. Daha doğrusu sınıfta çok az kişi varken en arkada kuytu bir yerde durmayı tercih etmiştim her zamankinin aksine. Bir kaç dakika sonra Profesör Kaycee yüzünde büyük bir tebessümle sınıfa doğru süzüldü. Herkes ayağa kalktı ve Profesör'ün sözlerine karşılık olarak tüm öğrenciler Profesör'e "Günaydın Profesör." dedi. Bende dahil. Profesör Kaycee sınıfı selamladıktan sonra masasına doğru ilerledi. Her zamanki çekik gözleri saçlarını çok sıkı yapmasından dolayı daha bir çekik olmuştu bugün. Üzerindeki kıyafet sanırım Japonlara ait birşeydi. Beyazdı. Kar rengiydi. Sınıfın en ortasında -sanırım- önceden hazırlanmış olan ufalma iksirinin yapılmış hâli duruyodu. Profesör hepimizin oraya yönlenmemizi istedi. Bugün iksir çalışması yapılacağını söylediğinde sevindim. Bir önceki ders sıkıcı geçmişti çünkü. Dörtlü grup oluşturmamızı istediğinde kiminle bir grupta bulunacağımı bilemediğim için öylece duran üç erkeğin -üç kişi duran sadece erkekler kalmıştı!- arasına girdim. İlk önce bana nerden-çıktın-sen bakışı attılar ama sonradan umursamadılar. Ardından iksir için gereken saçma sapan o koruyucu kıyafetlerimizi giydik. Bana bu kıyafetler çok saçma geliyordu. Ne gereği vardı ki. Bu kıyafetler olmadan birşey mi olacaktı. Ama Profesör'e bunun hakkında birşey diyemeyeceğim için mecbur olanlara katlanarak kıyafeti üzerime geçirdim. Önümde duran kazana Profesör'ün biraz önce gösterdiği ufalma iksirini hazırlamaya çalışıyordum. İksirin içine birkaç saçma sapan nesneyi de attıktan sonra iksirimi tamamlamış olmayı umdum. Profesör'e gösterdikten sonra "olmuş" onayını aldığım için sevinçle ödevimi yazmaya başladım. Ve ödevi bitirdiğimde Profesör'ün masasına bırakarak sınıftan ilk ayrılanlardan biri oldum.

Spoiler:

II. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I. Ders
» I. Ders
» İlk Ders.
» I. Ders
» Ders - 1