Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lyndséy Juli O'shéliâ.

2 posters
YazarMesaj
Brenda Stormrage
Hufflepuff 5. Sınıf & Bina Başkanı & Takım Kaptanı
 Hufflepuff 5. Sınıf & Bina Başkanı & Takım Kaptanı
Brenda Stormrage

Kadın Rp Partneri : İan Joseph Somerhalder (L)
Kan durumu : Safkan..

Lyndséy Juli O'shéliâ. Empty
MesajKonu: Lyndséy Juli O'shéliâ.   Lyndséy Juli O'shéliâ. I_icon_minitimeCuma Tem. 02, 2010 12:31 am

Başlayabilirsin tatlım.
Lyndséy Juli O'shéliâ.
Slytherin 3. sınıf
Slytherin 3. sınıf
Lyndséy Juli O'shéliâ.

Kadın Rp Partneri : Acılağ Çocuğu ^^
Kan durumu : En safından kan .d

Lyndséy Juli O'shéliâ. Empty
MesajKonu: Geri: Lyndséy Juli O'shéliâ.   Lyndséy Juli O'shéliâ. I_icon_minitimeCuma Tem. 02, 2010 9:07 am

#

Havanın kararması umrumda olmadan uzaklaşıyordum bu evden. Lanetler okuyarak kurtuluyordum artık o sahte kişiliklere sahip insanlardan. Bu yurttan kurtulmam hayatımın dönüm noktasıydı. Ama şimdi ne yapacaktım. Yaz tatili olduğu için Hogwarts'a gidemezdim. Nerede yaşayacaktım ben? Lord'uma sığınacaktım tabii ki de. O beni tanıyordu ve yaşadıklarımla ne kadar hırslı, kötülük peşinde olduğumu biliyordu. Bunun için benim hakkımda "Geleceğin Ölüm Yiyeni" dediğini bile duymuştum. Tabii bütün bunlar benim için bir avantajdı. Ama Lord'a nasıl ulaşacaktım ki? Hiçbir yol bilmiyordum ona ulaşmak için. En son o beni bulmuştu ben onu değil! Yapmam gereken sanırım birgün beklemek ve hava aydınlandığında tanıdığım Ölüm Yiyene gitmem gerekecekti. Lyn'a.

#

Güneşin ışıkları gözlerime yansıtması ile yola koyuldum. Zaten Lyn kaldığım yerin yakınında oturuyordu. Ona varmam uzun sürmezdi. Ama ona ne diyecektim? Lord'a ulaşmam için ona yurdumdan kaçtığımı söylesem tam bir aptallık etmiş olurdum. Çalıştır şu saksını Ovn! Hadii! Buldum! Evet, buldum. Ona bir Ölüm Yiyen'in öldürüldüğünü gördüğümü ve bunu sadece Lord'â söylebilmem gerektiğini söyleyecektim ve Lyn'da -bizim saf Ölüm Yiyen Lyn- bunu yutacaktı. Umarım!

#

"Ahh, hayatım. Bu hâlin ne böyle. Solmuşsun!" Lyn'un her zamanki zırvalıklarıyla uğraşmak istemiyordum. Aslında beni böyle "solmuş" görmesi işime yarayabilirdi.

"Lyn, lütfen. Bana yardım etmen gerek. Lord'a bir haber yetiştirmeliyim." Lyn'un bakışları biraz önceki merakını bıraktı ve ciddileşti. Bu bakışı biliyordum. Her zaman hafife almıştım Lyn'u. Bu hâlinde bile. Zayıftı. Ama Ölüm Yiyendi. Bir an aklıma Lord'un neden onu Ölüm Yiyen yapmış olduğu geldi. Düşüncelerimi Lyn'un sesi böldü.

"Ne söyleyeceksen bana söylemelisin. Ben Lord'uma iletirim." Başımı hayır anlamında salladım.

"Bir Ölüm Yiyen gözlerimin önünde öldü ve ölmeden önce bu haberi sadece ona söylemem gerektiğini tembihledi bana. Bunun için sana söyleyemem Lyn." Anlayışlı bakışlarını tüm vücudumda gezdirdikten sonra başını onaylarcasına salladı.

"Peki, seni ona götüreceğim." Bende onu onayladım. Sıradaki yolculuğum Lord'umaydı.

#

"Ssöyle bakalım Ovnérta. Bu ölen kişi kimm?" Konuşurken dilinden çıkan heceler bazen tıslarcasına geliyordu. Ama umursamadım. Çataldil olmanın getirdiği birşey diye düşündüm. Etrafımda onca Ölüm Yiyen varken bu sırrımı Lord'a açamayacaktım.

"Üzgünüm Lord'um. Bu kadar çok kişinin yanında söyleyemem." Lord hafif bir kahkaha patlattı. Kahkahası kulaklarımı tırmalıyordu hafif olmasına rağmen. Elleriyle diğer Ölüm Yiyenlere çıkmalarını işaret etti.

"Şşimdi ssöyleyebilirsssin herhalde?" Bu sözlerden oluşan cümlesi soru şeklinde söylenmemişse de ben bunu soru olarak algılandım ve başımı salladım. Olanları Lord'a anlatmaya başladım. Bazı yerlerde bana gülerek eşlik ediyordu. Kulak tırmalayıcı kahkahası nedeniyle sağır olacağımı düşünmeden edemedim.

#

Bir kaç günün ardından yine Lord'la sohbete dalmıştık yemek sofrasında. Tam sohbetin ortasında öyle bir soru sordu ki ne diyeceğimi bilemedim.

"Sen hiç pisişik yeteneklerin olduğunu düşündün mü Ovnérta?" Olduğum yerde biraz durduktan sonra masadaki şaraptan bir yudum aldım ve konuşmaya başladım.

"Hayır Lord'um. Sanırım ailem defolup gitmeden önce bana hiçbir yetenek bırakmamış." Yine o kahkaha... Ardından benim şaşırıp kalmama neden olan o sözler.

"Ama senin bir yeteneğin var." Bir iki öksürükten sonra ancak konuşabilmeme neden olmuştu bu sözler.

"Nasıl? Ben, bilemiyorum." Sesim hem titremiş, hemde şaşkın çıkmıştı. Buna engel olamamıştım. Lord yanında duran hizmetçiye el şaklattı. Hizmetçi hemen arka taraftaki kapıya doğru yöneldi. Kapıyı az araladı ve içeriden birine seslendi. Tüm bunlar olurken Lord yüzündeki gülüşüyle beni izliyordu. Bende hizmetçiyi. Hizmetçi, odadan elinde büyük bir cam faunusla dönerken, faunusun içindekinin ne olduğunu çözmeye çalışıyordum. Büyük bir yılan. Yılan! Yılan mı?

Lord ayağa kalktı ve yılana doğru yaklaşarak birşeyler söyledi. Yılan faunusun içinden çıktı. Masanın üzerinde sürünerek önüme kadar geldi.

"Sssen, beni duyabiliyorr musssun?" Hemen sandalyemden ayağa doğru kalktım. Bakışlarımı Lord'uma çevirdim. Bir kez daha kahkahasını patlattı bana bakarak.

"Bak Ovnérta. Çataldilssin ssen. Bunu bilmiyordun değil mi?" Başımı evet anlamında sallamakla yetindim. Artık bir yeteneğim olduğunu biliyordum. Peki ya bunu nasıl kullanacaktım?

Lyndséy Juli O'shéliâ.
1 sayfadaki 1 sayfası