Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Peter Coén

2 posters
YazarMesaj
Peter Gregory Coén
Hufflepuff 1. Sınıf
 Hufflepuff 1. Sınıf
Peter Gregory Coén

Erkek Rp Partneri : Andréa Chelsea O'shéliâ , Hayatımın Anlamısın. Seviyorum Seni <3
Kan durumu : Melez
Lakap : Pete...

Peter Coén Empty
MesajKonu: Peter Coén   Peter Coén I_icon_minitimePtsi Mart 22, 2010 9:07 pm

Coén sülelesinin ortanca çocuğuyum... Simon ve Victor gibi ailevi güçlerle donanmış bir Melez'im... Sülailenin en varlıklı ailesinden olduğum için elimdeki bütün imkanları iyi bir şekilde değerlendiriyorum... Yılanım Twigle'ı beslerken birden bana birşeyler anlatmaya çalıştığını fark ettim... Soğuk kanlı bir şekilde onun bulunduğu cam kafese yaklaştım ve kulağımı ona diktim... İlk zamanlar anlamsız bir fısıldı olarak geldi kulağıma... Ardından anlamlı cümleler çıktı...

-"Beni duyuyor musun ?"

Etrafıma bakındım ve odamda yalnız olduğuma emin olduktan sonra ;

-"Evet , seni duyabiliyorum... Benimle nasıl konuşabiliyorsun ?"

Twigle'ın bana verdiği cevap şuydu ;

-"Sen yılanlarla konuşabilen melezlerden birisisin."

Kendi kendime sordum , melezlik ne özellik barındırabilirdiki ?

Ardından Twigle'ı yalnız bıraktım çünkü bu yaşadıklarımın birer hayal olduğunu düşünüyordum... Bütün gün boyunca aklımdan çıkmayan bu kısa konuşma beni dahada fazla meraklandırıyordu... Artık Twigle ile fazla ilgilenmiyor , onu anneme ya da babama baktırıyordum... Birgün odamda yalnız başıma düşünürken kafesten bir ses geldi , gelen ses şunları söylüyordu ;

-"Kaderinden kaçamazsın Peter , kaderinden kaçamazsın..."

Yine hayaller duyduğumu düşünüyor kulaklarımı tıkıyordum ama ses konuşmasına devam ediyordu ;

-" Her ne kadar kurtulmaya çalışsanda kaderinle yüzleşeceksin Peter..."

Artık düşüncelerime hakim olamıyordum... Twigle'ın kafesine doğru ilerledim ve ona aklımdan geçen bütün soruları yönelttim , oda bildiği bütün herşeyi anlattı... Aklımda birçok soru işareti oluşmuştu , ne yaparsam yapayım sorularıma yanıt bulamıyordum... Aileme danıştım , tedirgin ve korku dolu bir şekilde Twigle ile konuşmanın hayal olduğunu ve bunlara inanmayıp konuyu kapatmam gerektiğini söylediler... En güvenilir kaynaklarım benden birşeyler saklıyorlardı... Birkaç konuşmalarını dinledim ve duyduğum tek şey şu olmuştu ; "Artık Zamanı Geldi Mi ?" Sorularım içerisinde gitgide kayboluyordum... Kuzenlerim Victor ve Simon gibi büyücülük okulu olan Hogwarts'a gitmem mi gerekiyordu... Twigle buna yeterince hazır olduğumu belirtiyordu ama kendime güvenim pek fazla değildi... Hayatımda basit şaka ve gereklilik büyülerinden başka birşey bilmiyordum... Aradan birkaç hafta geçti... Sorularıma yanıt ararken posta kutumuzda bulunan Hogwarts mühürlü zarfı aldığımda dahada fazla heyecanlanmıştım... Zarfı açtıktan sonra büyülü posta'nın bana gönderilen mesajını okumuştum... Yeni öğrencilik sezonu için benimde Hogwarts'a gitmem gerektiği söyleniyordu... Gerçekten heyecanlanmıştım... Aileme danıştıktan sonra gitmeye hazır olduğumu anladım ve Hogwarts için hemen hazırlandım... Babamla beraber belirtilen listede olması gerek malzemeleri almak için Büyülü Mağaza Sıkboğaz'a gittik... Bütün malzemelerimi tamamladıktan sonra babam vitrinde duran ve imrenerek baktığı FireBolt (Ateş Oku) süpürgesini bana aldı ve söyledikler şu oldu ;

-" Ailemizdeki seçilmiş kişi sensin Peter. Quiditch için katılma şansını elde ettiğinde bu süpürge her zaman yanında olacak..."

Heyecanla eve döndük ve aldıklarımı kontrol ettim... Ertesi gün için yeterince hazırlı ve bir o kadarda heyecanlıydım... Twigle ile konuştum ve bana ;

"Sana başından beri anlatmaya çalıştığım buydu Peter , kaderin bu".

demişti... Bana dahada fazla bir güven gelerek heyecan oranım bir o kadarda artmıştı...

Ertesi gün olmuştu , gitme vakti geldi... Hogwarts için gerekli olan trene binmeden önce ailemle uzun uzun vedalaştım bana diledikleri başarılar için onlara teşekkür ettim... Trene bindim ve güzel bir yolculuk geçirdim... Vagonumda yeni arkadaşlarla tanıştım ve bolca şekerleme yiyip muhabbet ettik... Trendeki bütün nane özdeyişli şekerlemeleri bitirdik nerdeyse...

Hogwarts'a vardığımızda ise kuzenlerimin bahsettiği gibi uzun boylu iri bir adam olan Hagrit her zamanki gibi bizi karşıladı... Bana "Merhaba yeni dostum , güzel bir yıl seninle olsun" dedi...

Evet nihayet Hogwarts'ta yeni evimdeydim... Yeni ve güzel bir öğrencilik ve büyü dönemi beni bekliyor...

Slytherin veya Grifindor takımlarında olmak dileği ile...
Misafir
Misafir

Peter Coén Empty
MesajKonu: Geri: Peter Coén   Peter Coén I_icon_minitimePtsi Mart 22, 2010 9:24 pm

Serhat hoşgeldin

Not : Benim Referansım
Océane Clémente
Ravenclaw 5. Sınıf & Bina başkanı & Takım Kaptanı
Ravenclaw 5. Sınıf & Bina başkanı & Takım Kaptanı
Océane Clémente

Kadın Özel yetenek : Metamorfmagus
Rp Partneri : Lasthe.
Kan durumu : Melez

Peter Coén Empty
MesajKonu: Geri: Peter Coén   Peter Coén I_icon_minitimeÇarş. Mart 24, 2010 9:54 pm

Betimleme: 8/20
Akıcılık: 15/20
Uzunluk: 12/20
Yazım ve noktalama: 6/10
Anlatım bozukluğu: 7/10
Hayal gücü: 12/20

60. Geliştireceğine inanıyorum.

Spoiler:
http://holdric-legend.my-rpg.com

Peter Coén
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics