Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vanessa Katie Carmichael

2 posters
YazarMesaj
Vanessa Katie Carmichael
Dükkan Sahibi & Işık Yeminlisi
Dükkan Sahibi & Işık Yeminlisi
Vanessa Katie Carmichael

Kadın Kan durumu : Safkan
Lakap : Van !

Vanessa Katie Carmichael Empty
MesajKonu: Vanessa Katie Carmichael   Vanessa Katie Carmichael I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 2:09 pm

Sarı saçlarını arkasına attı Vanessa. Gülümsemesini bozmadan yürümeye devam etti. Topuklarının sesi etrafta yankılanıyordu. Kapının önüne geldiğinde derin bir nefes aldı. Kapıyı tıklattı. İçerden tiz kadının sesi geldi

''Girin''.

Vanessa eski kapının kolunu itti ve içeri adımını attı. Saçını güzelce topuz yapmış önündeki kağıtları karıştıran kadının önünde durdu. Kadın kafasını kaldırınca yüzü sertleşti ve yeşil gözleri Vanessa'yı süzdü. Vanessa samimi sesini takınmaya çalışarak

''Beni çağartmışsınız bayan Johnson''.

Kadın elini kaldırdı ve masanın önündeki eski koltuğu işaret etti

''Otur Vanessa''.

Vanessa eteğini toparladı ve koltuğa yerlerleşti. Koltuğun gıcırtı sesleri sessizliği bozuyordu.

''Evet Vanessa anlat bakalım nedir bu olanlar?''

Vanessa zamanı uzatmak için bahaneyle sorudan kaçtı

''Olan nedir Bayan Johnson?''.

Kadın muzipçe gülümsedi

''Edebiyat dersinde olanlardan bahsediyorum. Öğretmenin Emily senden çok şikayetçi. Geçen derste ona kafa tutup bütün sınıfın önünde bağarmışsın''

Vanessa yerinde kıpırdandı ve gülümsemesini bozmadı.

''Hayır bağamadım sadece biraz çıkıştım o kadar''

Müdür elindeki kağıtşara bir kez daha göz gezdirdi ve ciddi şekilde konuşmaya devm etti

''Bak Vanessa bu bana gelen kaçıncı uyarı. Bütün öğretmenlerin senden şikayetçi. Onlara karşı hiç saygılı değilsin. Bu sana son uyarım. Eğer aynı problemle karşılaşırsam uzaklaştırma alırsın''.

Vanessa ayağa kalktı

''Merak etmeyin bayan Johnson bu son olacak''

dedi ve muzipçe gülümsedi. Topukları üzerinde dönüp kapıya yürüdü. Gıcırtılı kapı en az diğer şeyler kadar eskiydi. Dışarıya adım atmasıyla Violet'in yanında bitmesi bi oldu. Koyu kahve gözlerinde merak vardı. Violet ve Vanessa birbirlerine çok terstiler. Violet kahve rengi gözlü siyah saçlıydı. Vanessa ise sarı saçlı mavi gözlüydü. Ama ikisi çok iyi anlaşırlardı. Violet hemen soruları sıralamaya başladı

''Noldu? Sana ceza verdimi? Yoksa uzaklaştırma mı aldın?''

Vanessa

''Merak etme bişey olmadı sadece söylendi''

dedi ve elini boşver dercesine savurdu. O sırada Vanessa'yı şikayet eden Emily iki kızın yanına yaklaştı. Takım eteği ve üstündeki ceket uyumluydu ama ona fazla ciddi bir hava vermişti. Vanessa ciddilikten nefret ederdi. Emily parmağını iki kıza uzattı ve

''Siz ikiniz niye hala okuldasınız? Zil çalalı çok oldu''

dedi ve gözlükleri arkasından Vanessa'yı süzdü. Vanessa sinsice gülümsedi

''Bizde gidiyorduk. Bayan Johnson'la birşey konuşuyordukta''

dedi ve okulun kapısına yürüdü. Violet hemen peşinden geldi. Dışarıya adım attıklarında yakıcı güneş onları bekliyordu. Vanessa'nın göz kapakları acımıştı. Ellerini siper etmek için gözlerine götürdü. Vanessa Violet'e dönüp

''Yarın görüşürüz akşam seni ararım''

dedi. Violet kafasını salladı ve ikisi farklı yöne doğru yürüdüler. Vanessa adımlarını sıklaştıdı. Güneş çok yakıcıydı. Etrafta fazla insan yoktu. Bu saatte fazla insan olmuyordu zaten. Seattle'ın iyi yönlerinden biriydi bu. Vanessa kalabalıktan nefret ederdi. Karşı yola geçmek için etrafı taradı arba yoktu. Adımını caddeye atarken biri onu tuttu. Vanessa hızla kafasını çevirdi. Uzun boylu bir adam onu kolundan yakalamıştı ve çok sıkı tutuyordu. Adam siyah kıyafetler giymişti ama Vanessa yüzünü görmekte zorlanıyordu. Güneş adamı kamaştırıyordu. Adamın sıktığı kolu iyice acımaya başladı. Vanessa tüm gücüyle elini adamdan kurtardı ve sesi çıktığı kadar bağardı

''ÇEK ELİNİ! NAPIYORSUN??''.

Adam korkutu sesiyle konuştu

''Bağarma!Zatenm olduğumu biliyorsun''.

Vanessa biraz ürkmeye başlamıştı. Adam çok güçlü ve uzun boyluydu. Kaçmaya çalışsa onu kolayca yakalardı. Sesinin güçlü çıkmasına şaşıırmıştı

''Kimsin sen?? Seni tanımıyorum''.

Adamın kokunç şekilde gülümsedi. Vanessa bile korkmuştu

''Peter beni çok yakından tanıyor ama''

dedi. Peter mi? Vanessa'nın babasının bu adamla ne işi olurdu ki?. Kaşlarını çattı

''Kimsin sen? Babamı nerden tanıyorsun??''

Adam başka bişey sölemeden elini kaldırdı. Vanessa çok hızlı bir refleksle geri kaçtı ve caddeye koşmaya başladı. Evet başarmıştı!! Adamdan kaçmıştı. Doğruca eve gitmeliydi. Adamdan olabildiğince uzağa kaçmalıydı. Caddede koşarken çok hızla yaklaşan bir korna sesi duydu. Gittikçe yaklaşıyordu. Vanessa kafasını çevirdi arabanın farları gözünü kamaştırdı. Çok geçti. Birden bir acı hissetti. Çok çok fazla acıyordu. Acıdan başka hiçbişey hissedemiyordu. Yere düştüğünde sarsıntı hissetti. Gözleri kapanırken hatırladığı son şey çok endişeli bir yüz gördüğüydü.......
....................................................................................................

Vanessa gözlerini hızla açtı. Etrafa göz gezdirdi. Nerdeydi böle?. Dıt...dıt..dıt. Bu ses neydi böyle?. Oturmaya çalıştı ama olmadı. Biri bıçak saplamış gibi acı hissetti. Tekrar yattı ve etrafa bakındı. Ah hastanedeydi. Ötense kalbinin sesiydi. Koluna bağlanmış o kadar çok kablo vardı ki Vanessa kendini robot gibi hissetti. Kapının açıldığını duydu. İçeri kot pantolonlu gözleri şişmiş babası girdi. Ah,babası ağlamışmıydı?. Babası kafasını kaldırdı ve çenesi kırılıcakmış gibi gülümsedi

''Uyanmış!!''

diye bağardı. Koşarak Vanessa'nın yanına gitti ve boynuna sarıldı

''Tatlım,sana bişey olucak diye çok korktum''

.Vanessa'ya aynı acı tekrar girmişti. Babasına sarılmayı çok istiyordu ama babası onu çok sıkı sarmıştı ''Ah!!''diyebildi bitek. Babası hızla geri kaçtı

''Üzgünüm hayatım. Uyandığını görünce...Ağrın varmı?'

Vanessa kafasını salladı

''Biraz...''.

DÜşündü ve o adamı hatırladı Vanessa hemen herşeyi sormak istiyordu.

''Baba o..o adam kimdi? Benim bu hale gelmemin tek sebebi o adamdı. Naptın sen ona? Ne istiyordu benden?''.

Babasının biraz yüzü buruştu.

''Anlatıcam Vanessa ama önce istediğin bişey varmı? Acıktın mı?''.

Vanessa bişeyler olduğun hissetti ve babasını eliyle durdurdu

''Hayır. Tek istediğim neler olduğunu öğrenmek''

dedi. Babası tekrar yerine oturdu. İç çekti ve anlatmaya başladı

''Vanessa o adam benim çok eski bir tanıdığım. Adı Mike. Eskiden ondan yakın bir dostum yoktu. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi....Birgün ona çok büyük bir kötülük ettim. Buna yapmaya mecburdum yoksa annenin başı derde girecekti'' Anne mi? Ne alakası vardı ? Babası devam etti. ''Annenin önceden işlediği bir suç vardı. Hırsızlık yapmıştı. Eskiden annenin ailesi çok fakirdi. Hırsızlık yapmıştı bu yüzden. Benle evlendiğinde ona iş buldum ve hayatımız güzelce akıp gidiyordu. İşte polisler zaman sonra bu işi araştırmaya başladılar. Anneni yakalarlardı. Bende buna izin veremezdim ve bir şekilde suç Mike'ın üstüne kaldı. Bizde annenle bunun tersine bir cevap vermedik polislere. Mike hapise girdi. Uzun süre yattı. Sanırım işin aslını yani asıl suçlunun annen olduğunu öğrendi ve intikam istiyor. Ve seni kaçırıcaktı. Tatlım seni iyi bulduğuma o kadar seviniyorum ki''

dedi ve Vanessa'nın boynuna atladı. Vanessa olanlara inanamıyordu. Annesi nasıl böyle bir şey yapmış olabilirdi. Annesi öleli 1 yıl olmuştu ve Vanessa onu yeterince özlüyordu. Ama şimdi babasının anlattıkları annesi nasıl böyle bişey yapmıştı?. Dahası babası böyle bişey olmasına nasıl izin vermişti? Vanessa annesinden nefret etmek istemiyordu. Ama o adamın işinin daha Vanessa ile işi bitmemişti. Vanessa emindi o adam tekrar gelecekti............

Kırmızı=Vanessa
Pembe=Bayan Johnson
Turuncu=Violet
Sarı=Emily
Mavi=Mike
Yeşil=Peter
Océane Clémente
Ravenclaw 5. Sınıf & Bina başkanı & Takım Kaptanı
Ravenclaw 5. Sınıf & Bina başkanı & Takım Kaptanı
Océane Clémente

Kadın Özel yetenek : Metamorfmagus
Rp Partneri : Lasthe.
Kan durumu : Melez

Vanessa Katie Carmichael Empty
MesajKonu: Geri: Vanessa Katie Carmichael   Vanessa Katie Carmichael I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 5:41 pm

Akıcılık:18/20
Betimleme10/20
Uzunluk:17/20
Renklendirme:8/10
Anlatım ve imla:6/10
Hayal gücü: 10/20

Atmış dokuz
http://holdric-legend.my-rpg.com

Vanessa Katie Carmichael
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-