Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kompartıman 1

5 posters
YazarMesaj
Svetlénâ W. O'shéliâ
Slytherin 4. sınıf
Slytherin 4. sınıf
Svetlénâ W. O'shéliâ

Kadın Özel yetenek : Metamorfmagus
Kan durumu : Safkan
Lakap : Svét, Rosé, Win, Kış, Lenâ... vsvs

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimeSalı Nis. 20, 2010 4:35 pm

Birinci tekil şahısla yapılacaktır. Sıralama:

- Svetlénâ
- Julié
- Lily
- Quite
- Sophie

Kompartıman doldu malesef. Katılmak için pm atmayın.

En son Svetlénâ W. O'shéliâ tarafından Paz Nis. 25, 2010 6:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Svetlénâ W. O'shéliâ
Slytherin 4. sınıf
Slytherin 4. sınıf
Svetlénâ W. O'shéliâ

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 12:33 pm

Bu yaz garip bir şekilde geçmişti. Alışılmışın dışındaydı sanki; ama yine de geçip gitmişti ve şimdi de başka bir Hogwarts yılına geçilmişti. Orayı sevip sevmediğimden emin değildim, çevreme kimseyi yaklaştırmamama karşın, Julié ve bazı değer verdiğim insanları orada daha sık görüyordum. Trene binerken, hayatımın bu yazın başında ne kadar monoton olduğunu düşünüyordum, evet, öyleydi. Neyse ki, insan olduğumu kanıtlayabilecek duygulara sahipmişim.

Trene bindiğimde, önüme ilk gelen kompartımana geçtim. Burası 1. kompartımandı. İçeride henüz kimse yoktu. Bu benim için daha iyiydi zaten. Yalnızlığı seviyordum, fakat eskisi kadar değil. Camdan dışarı baktım ve vedalaşan aptalları seyrettim. Ben asla buraya ailemi getirip rezil olmazdım. Ben bunları düşünürken, içeri Gryffindor'lu olduğu her halinden belli olan bir kız girdi. Oturabileceğini söyledim, hiç kimseye aldıracak durumda değildim. Düşünecek çok şeyim vardı.
Mathilda Alitté Ronchéz
Sihir Tarihi Profesörü & Işık Yeminlisi
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Lakap : Lil

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 12:39 pm

Slytherin'li bir kızın oturduğu kompartımana geçtim.Kız oturabileceğimi yarım ağızla ifade etmişti.Biraz somurtkan gibiydi.Şaşırmıştım.Okul başlıyacaktı.Neden mutsuzduki?Hogwarts benim için oyun parkından farksız biryerdi.Ders=Eğlence demekti benim için.2.sınıfta olmama rağmen 7. sınıfların bile büyülerini sular seller gibi ezberlemiştim.Demek çalışmayı sevmeyen tembel biriydi.Boğazımı temizledim ve neşeli bir sesle
-"Merhaba ben Lily" dedim ve cevabını bekledim.

7 satır kuralını dikkate alınız.
Freja.
Quite Clémente
Ravenclaw 3. Sınıf
Ravenclaw 3. Sınıf
Quite Clémente

Erkek Rp Partneri : Sağ eli ile ilişki içerisinde
Lakap : Kira - L (Ryuzakii) Animeciler bilir... Ayrıca birde N (near)

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimePerş. Nis. 22, 2010 2:59 pm

Uyanır , uyanmaz içimde bir gariplik belirdi , güzel bir şeymiydi yoksa kötümüydü anlayamadım. Bir şeyi unutuyor gibi bir duygu vardı içimde. Yatağımdan kalkmak için bir kaç kez afalladıktan sonra kalkabilmiştim.İçimdeki merakı söndürmek için başucumda duran takvime baktığımda anlamıştım bugün "Hogwarts" 'ın açıldığını.Bir anlık korku bürüdü içimi , saate bakmadan geç kaldığımı sandım , bilincim tam olarak yerine geldiğinde akıl ettim saate baktığımı , saat 11.30'du , derin bir oh çektikten sonra yatağımdan kalktım.Sanki ayakta uyur gibi hareket ediyordum sanırım duş almam gerekti.Banyoya girdikten sonra duş alma fikrimden vazgeçmiştim , soğuk suyu 3-4 kere yüzüme vurduktan sonra kendime gelmiştim.Fred Amca belkide unutmuştu bugün Hogwarts'ın açılışı olduğunu.Her yıl tam saatinde gelirdi 12.00 gibi burada olurdu ve beni Hogwarts expresine götürürdü , saate baktığımda tam 12.00'dı bir anlık unuta bileceğini düşündüm ancak Fred Amcanın o unutulmaz arabasının korna sesiyle aklım başıma gelmişti.O gelmiş olmalıydı unutmayacağını bilmem gerekti ancak boş yere korkmuştum.Aşşağı inip arabaya bindiğimde bir değişiklik vardı yüzünde , her zamanki gülüş eksikti sanki

-Bir problemmi var?

Kendimi tutamamıştım , sormam yanlışmıydı bilmiyorum ancak onun böyle somurtmasına dayanamazdım. Anne ve babamın öldüğünden beri o bakmıştı bana , hem anne hem babaydı , böyle bir zorunluluğu olmamasına rağmen bana bakmak için elinden geleni yapardı , "Neden bunu yapıyorsun?" dediğimde cevap vermezdi ancak ben babama söz verdiğini düşünürdüm , sonradan söylemişti bana babama söz verdiğini ancak o zaman kararım değişmişti , başka birşey vardı sanki , söz verdiğini neden saklasın ki bu kadar.Ama bunun üstünde pek düşünmezdim , pek kafaya takılacak birşey değildi zaten annem ve babamın ölümünden sonra hayatı bile takmıyordum kafama sadece babama ölürken söz verdiğim için yaşıyordum sanki.Şimdi bunları düşünmenin zamanı değildi , kafamdan hemen silebilmiştim demekki geçmişi unutmam gerektiğini kabullenmiştim.Bu sırada soruma cevap aldım biraz geç olsada cevabım gelmişti

-Sadece biraz uykuluyum Quite.

Her zamanki gibi birşeyler saklıyordu benden ancak fazla üstelemedim belliki kötü birşeyler olmuştu , belkide hep olduğu gibi benim yüzümden karısıyla kavga etmişti.Benim yüzümden karısıyla kavga ettiğine bir kere şahit olmuştum ve bu beni çok üzmüştü.Sonunda Fred Amcanın yüzünde bir gülümseme belirmişti ancak bu sadece olanları ölçmek içindi.Ben bunları düşünürken sonunda tren istasyonuna varmıştık.Fred Amcayla vedalaştıktan sonra hemen inmiştim arabadan.Hogwarts ekspresinin olduğu yere vardıktan sonra mutlu bir sene hayal ettim.Trene bindiğimde boş bir kompartıman aradım ancak tıklım tıklımdı her yer.Sonunda boş diye hayal ettiğim en baştaki kompartımana , kompartıman 1de buldum kendimi.İçerisi hiç umduğum gibi değildi 2 kız vardı ancak mecburdum sanırım bir kere gelmiştim.Boş olan koltuğa oturduktan sonra ellerimi birleştirip , kafamı öne eğdim.Sanırım Hogwarts'a gidene kadar uyuyacaktım.
Jocelyn Allison Claudia
Hayat Kadını
Hayat Kadını
Jocelyn Allison Claudia

Kadın Rp Partneri : Hepsi.
Lakap : Gerçek adını bilen olmaz. Anna'dır takma adı ^^

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimeCuma Nis. 23, 2010 4:38 pm

“Bana söz vermeni istiyorum. Olaylara karışmayacaksın.” Sesindeki kararlılığın babasını etkileyeceğini ümit ediyordu. Onu da kaybetmek istemiyordu. Sarı saçlarını geriye attı ve babasına bir kez daha sarıldı. “Seni de kaybedemem biliyorsun.”

“Tatlım bana bir şey olmayacak. Senin beni düşünmen bana yetiyor. Hadi artık binsen iyi olacak. Treni kaçırmak istemezsin.” Babasının lafı kısa kesmesi hoşuna gitmemişti ama bir şey diyemedi. Sadece onunla biraz daha zaman geçirmek istiyordu. Yeni bir Lord’un doğuşu Ölüm Yiyenleri harekete geçirmişti. Bunlardan biri olan babasını da öyle. Bütün yaz boyunca halasının yanında kalmak zorunda kalmıştı Elonise. Elindeki ufak çantayı yere attı ve daha sıkı sarıldı babasına. Sadece onun için ağlamıştı hayatı boyunca.

“Seni özleyeceğim Peter.” Dedi yarı güler, yarı ağlayan bir sesle. Babası masmavi gözlerine baktı ve gözyaşlarını sildi Elonise’in.

“Ben de seni özleyeceğim Androméda.” Elonise yere attığı çantasını aldı ve tam babasının yanından ayrılırken ayağına bir şeyin sürtündüğünü hissetti. Gözlerini yere diktiğinde ise küçücük bir kedinin bacağına sürtündüğünü gördü. “Androméda o sadece küçücük bir kedi.” Babasının sesindeki uyarmayı aldırmadan kediyi kucağına aldı. Tir tir titriyordu kedi. Kalbi ise korkudan mıdır sevinçten midir bilinmez pır pır ediyordu.

“Sanırım bir yol arkadaşı buldum.” Dedi sevinçle. Babasının şaşkın bakışlarına aldırmadan ona bir kez daha sarıldı. “Seni seviyorum. Hem merak etme bunu da kesecek değilim. Baksana şunun yüzüne.” Dedi ve kucağında yeni arkadaşı trene bindi. Kendini ilk kompartımana attı. İçeridekiler fark etmemişti bile. Svét’i görünce hemen yanına oturdu ve ona sarıldı.

“Seni özlemişim Svét.”

Spoiler:
Svetlénâ W. O'shéliâ
Slytherin 4. sınıf
Slytherin 4. sınıf
Svetlénâ W. O'shéliâ

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 3:33 pm

Gryffindorlu kızdan çok hoşlanmamıştım. Onunla konuşurdum belki; fakat sonra bu fikrimi değiştirmiştim. Bir köşeye çekilmek en iyisiydi sanırım. Ben bunları düşünürken kız konuştu:

" Merhaba ben Lily. "

Bunu sevdiğim söylenemezdi. Hiç tanışmasak daha iyiydi belki de, yine de bunu umursamadım, bana bir soru sorulduğunda ya da bir şey söylenildiğinde cevap verirdim. Eğer karşıdakinde cesaret varsa - ki Gryffindorludan söz ediyoruz - ben de karşılık verirdim.

" Svétlénâ Wintér O'shéliâ. Slytherin 5. sınıf. "

Soyadımı bastırarak söylemiştim. Ne kadar kötü bir huy olsa da insanların kötü bir soydan geldiğimi bilmeleri hoşuma gidiyordu. Ben bunları söylerken içeri bir Ravenclaw'lı girdi. Onu tanıyordum, adı Quite'tı. Hoş biriydi, gözlerimle oturmasını izledim. Konuşmaya katılmaya pek istekli değil gibi görünüyordu. Yine de ben biriyle konuşmak istersem konuşurum. Bu nedenle tam ağzımı açacaktım ki, içeri Sophie girdi. Bu kızı seviyorum. Kesinlikle Slytherin olmasının hakkını veriyor, sanırım iyi anlaşıyoruz.

“Seni özlemişim Svét.”

Ayağa kalktım ve sarıldık. Ben de onu özlemiştim ve Hogwarts'ın en sevdiğim yanı da buydu. Sinsi planlar yapabildiğin muhteşem bir yer.

" Ben de Sophie. Uzun zaman oldu. "

Bunu söylerken gülümsemiştim, bir yandan da gözlerim hala Quite'taydı. Garip bir yıl olacaktı ve ben bu yıl daha fazla kinle dolu olduğumu hissediyordum. Patlamaya hazır bir volkan gibi.

Lyndséy Juli O'shéliâ.
Slytherin 3. sınıf
Slytherin 3. sınıf
Lyndséy Juli O'shéliâ.

Kadın Rp Partneri : Acılağ Çocuğu ^^
Kan durumu : En safından kan .d

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:11 pm

Lénâ'nın nerelere kaybolduğunu merak etmiştim doğrusu. Ya da hangi kompartımana oturduğunu. Kesin yanında yine Slytherin olmayan birkaç kişi vardır. Sinir bozucu şeyler! Lénâ'nın onlarla nasıl birlikte olduğunu hâlâ anlamış değilim... O eskiden şu eziklere farklı davranırdı ve... Her neyse bunları düşünmenin vakti değildi. Lénâ'yı bulmalıydım ve bir an önce Hogwarts'a ulaşmalıydım. Son yılım benim için önemliydi. Trene adımımı atım. İlk kompartımandan Lénâ'nın sesini duydum. Rahatladım. Kompartıman kompartıman gezmek istemiyordum açıkçası. Dıştan içeri baktığımda tam da tahmin ettiğim gibi Lénâ ve Elonise dışında 2 farklı gruptan kişi de vardı. Kızın biri Gryffindorlu'ydu. Diğeri ise Ravenclawlı Quite'ydi. Ne yani bizim yanımızda bir Gryffindorlu mu oturacaktı? Saçmalık! Kompartımanın kapısını açtım ve içeriye girdim. Tüm gözler bana çevrildi. Bense onlara her zamanki gülümsememle ilk önce Lénâ'ya birşeyler söyledim ardından oradakilere selam verdim.

"Nerelerdeydin kağ'deş? İyi ki ilk kompartıman. Uzun bir arayıştan kurtardın beni. Bu arada hepinize selam." dedim Elonise ve Gryffindorlu kıza dönerek. Quite'ye de bakarak gülümsedim sadece. Herkesin suskun olduğunu görünce söze atlamak istedim.

"Eee?... Napıyorsunuz? Tatil nasıldı millet?"
dedim. Bu sözler herkesin birşeyler hakkında konuşmasına sebep olmuştu. Ama umrumda değil. Konuşmak iyidir. Özellikle bana göre...

En son Julié Clouid O'shéliâ tarafından Paz Nis. 25, 2010 5:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Lakap : Lil

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimePaz Nis. 25, 2010 5:40 pm

"Svétlénâ Wintér O'shéliâ. Slytherin 5. sınıf. "
dedi kız.Demek O'shéliâ ailesindendi.Hmmm.Ve biraz kendini beğenmiş gibiydi.Neyse...Umrumdada değildi zaten.Nasıl olsa Slytherin'di ve bende Gryffindor'dum.Cesaretimin kırılmasına izin veremezdim.Omuzlarımı dikleştirdim.Galiba bu "cesur ifade takınma seramonisine" kendimi biraz kaptırmış olmalıyımki konuşulanların pek farkında değildim.Çünkü Slytherinler içinde pek güvende hissetmyordum.Tanrıya şükür bi Ravenclaw vardı ama kendimi ana-kucağındaki gibi hissetmiyordum.Konuşmaları duymazdan geldim ve "DırDırcı" dergisini açıp okumaya başladım.Hmmm...Bu editör işini iyi biliyor ama saçmalamaktanda ödün vermiyor diye düşünmeden edemedim.Bu düşünce karşısında sırıttım...
Quite Clémente
Ravenclaw 3. Sınıf
Ravenclaw 3. Sınıf
Quite Clémente

Erkek Rp Partneri : Sağ eli ile ilişki içerisinde
Lakap : Kira - L (Ryuzakii) Animeciler bilir... Ayrıca birde N (near)

Kompartıman 1 Empty
MesajKonu: Geri: Kompartıman 1   Kompartıman 1 I_icon_minitimePaz Nis. 25, 2010 5:49 pm

İyice sıkılmıştım.Tek gözümü açıp kompartımandakileri süzdüm , hepsi kızdı.Sıkıcı bir durumdu , selamlaşma muhabbetlerinin ardı arkası kesilmiyordu.Son verilen selamda aramızda bir slytherin hatta daha da kötüsü bir O'shéliâ olduğunu farketmiştim.Buna hiç hazetmezdim özellikle slylere , hepsinin kötü olduğu düşüncesindeydim ve sanırım bunda haklıydım , hepsi bir yılandı , ablamda böyle derdi. "Bu kompartımana binmemelimiydim?" diye geçirdim içimden ancak pek rahatsız olmamıştım. Kalbim yolculuğun hemen bitmesini dilesede sanırım aralarından , birinden etkilenmiş olmalıydım , adlarını söylerken gözlerim açık olmadığından pek farkedememiştim ancak sarı saçlı kız bana biraz hoş gelmişti , rawenclaw değildi bunu biliyordum ancak sly olmaması içinde dua ediyordum.Bir an kendime gelmiştim , çok saçmaydı , ondan etkilenmiştim , tamam bu normal ancak neden dua ediyordumki.İç sesim "kendine gel" diyor , ilk defa iç sesimi haklı buluyorum ve kendime çeki düzen veriyorum.

Bir anlık sessizlik ancak yine bunu bozanlar var , bu sefer bir selamlaşma , değil birbirlerini tanıyor olmalılar.Tek gözümü yine araladım ve biraz süzmeye başladım , kompartıman kapısına baktığımda gelen kızı tanıyordum , bir sly.Ayağa kalkan daha demin Sly olmaması için dua ettiğim kızdı , o bir sly olmalıydı.Selamına karşılık aynı şeyleri söylemişti ancak yüzünde hiçbir gülümseme yoktu , aynı bir yılan gibi.Sly olmasının yanında o kötü bir soydan gelen biriydi , güzelliği baş döndürücü olsada kendisi kötüydü.Selamlaşmalar ve konuşmalara bir son vermek lazımdı sanırım , bunu yapanda ben olacaktım çünkü sessiz bir yolculuk geçirmek istiyordum

-Lütfen biraz daha sessiz.Konuşmanıza birşey demiyorum ancak lütfen sessiz olun , lütfen!

Kızarcasına rica ediyordum ancak haksızda sayılmazdım , burası bir kompartımandı , bir kişinin değil birden fazla kişinin bulunduğu biryer ve burada sessizlik istemem benimde hakkımdı.Sanırım üç kızın arasında olmak biraz sinir bozucuydu ve üçünüde tanımıyordum , bunlar ablam ve arkadaşları olsa sesimi çıkarmazdım ancak tanımadığım kişiler hatta slyler benim sinirimi bozmuyor değildi.

Kompartıman 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kompartıman 2
» Kompartıman 7*
» Kompartıman 11.
» Kompartıman 21*
» Kompartıman 17*