Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

I.Ders

5 posters
YazarMesaj
Mathilda Alitté Ronchéz
Sihir Tarihi Profesörü & Işık Yeminlisi
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Kan durumu : Safkan
Lakap : Lil

I.Ders Empty
MesajKonu: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 7:11 pm

Hava:Hafif güneşli
Zaman:Öğlen vakti.
Kurgu:
Profesör Ronchez, her zamanki gibi neşeyle giriyor sınıfa.Öğrencilerin dikkatini çekip derse odaklanmaları için; Dizlerine kadar uzanan bembeyaz şifon bir elbise, kırmızı yüksek topuklu ayakkabılar giyiyor.Dizlerine kadar uzanan saçlarına; tüylü, kırmızı renkte minik şapka tacı takıyor.Ay ışığında parlayan tenine uygun olarak dudaklarına mat kırmızı bir ruj sürüyor.Gözlerine sürdüğü siyah eye-liner (sürme) turkuaz gözlerini öne çıkarıyor. Sandalyesine yürüyerek kendini yavaş yavaş tanıttı ve daha sonra bunu öğrencilerden istedi. Daha sonra kalın kitabı açıp, çınlayan, dikkat çekici neşeli sesiyle, Agrippa hakkında paragraflar okumaya başladı. Ders bitiminde öğrencilerine Balyumruktan aldığı Kurbağa Çikolatalarından dağıttı.
(Agrippa:ünlü bir büyücü)

~Fazla abartmadan ve saçmalamadan beni konuşturabilirsiniz.
~Rp'lerde III. tekili kullanınız.
~İlk yazana +5 vereceğim.
~Ayrıca lütfen bu sınıfta sergilediğim neşeli tavrını ve çikolata dağıtmak işini;yok bana çikolata vermedi, yok bana gülümsemedi gibi olaylarla kendinizi bana düşman yapmayın.Herkese eşit davranıyorum.

İyi Dersler...
Misafir
Misafir

I.Ders Empty
MesajKonu: Geri: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 7:35 pm

Günün ortasındaydık yeni bir profesörle yeni bir derse girecektim. Aslında bu profesör bir süredir Hogwarts'da olmasına rağmen ben ilk defa dersine girecektim. Odamdaki küçük kıyafet karmaşasından sonra sınıfta bulmuştum kendimi. Saçlarımı şöyle bir arkadan toplayıp çıkmıştım. Profesörün içeri girişi ile benim meşhur profesörlerin dış görünüşlerini puanlama saçmalığım başlamıştı. Özenle seçilmiş beyaz bir elbise ve topuklu ayakkabılarının üstüne yüzüne hafif bir dokunuş gibi serpiştirilmiş makyajı ile göz kamaştırıyordu. Zaten içeri girer girmez gözlerindeki parlaklık ve gözlerinin mükemmel renkleri. Bazen kendimi profesörlere böylesine dalmış buluyorum. Hele bir de yakışıklı bir profesör ise, bayan profesörlerde hafif bir kıskançlık yaşamadığımı söyleyemem...Öncelikle kendini tanıttı ve bizden de kendimizi tanıtmamızı istedi. Ben en önce oturmuş profesörü incelerken göz göze geldik ve bana "Evet, Bayan Cheers sizi dinleyelim?" beni tanıyor olmasına rağmen neden kaldırdığını anlamamıştım aslında. "Daisy Cheers, Slytherin 3. Sınıfım profesör." diyerek gülümsedim ve oturdum. "Peki Slytherinli Cheers bize Agrippa hakkındaki 1. paragrafı oku" gülümsedim ve kitabı alıp okudum. Çok uzun sürmemişti. Birkaç kişi daha okudu ve ders bitiminde profesöre hafif bir gülümseme ile yanından geçiyordum ki eskiden bayılarak yediğim kurbağa çikolatalarından bir tane elime tutuşturdu. "Teşekkürler profesör" dedim buna karşılık gülümseyerek kafa salladı. Ve sınıfı terk ettim.
Jace Angel Night
Slytherin 5. sınıf & Bina Başkanı & Takım Kaptanı
Slytherin 5. sınıf & Bina Başkanı & Takım Kaptanı
Jace Angel Night

Erkek Rp Partneri : Freja
Kan durumu : Safkan.
Lakap : JC.

I.Ders Empty
MesajKonu: Geri: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 8:33 pm

Sihir Tarihi... Jace iç geçirdi. Dersler onun için kafa dinlenecek bir zaman dilimiydi. Sessiz derslikler ve zaten Jace'İn bildiği konular ile Jace derse girmeyi severdi. Yine de canı bugün çok sıkkındı.
Bulutların arasından çıkıp havayı azda olsa ısıtmaya karar veren güneş ışınlarını doğrudan Jace'in mavi gözlerine yolluyordu. Jace güneşe lanet etti ve ders kitaplarının olmadığı sağ elini gözünün üzerine koydu. Adımlarını hızlandırdı ve dersliğe hızla girdi. İçerisi henüz dolmamıştı ve Jace bunu fırsat bilerek arkalarda hep oturduğu sıraya yığıldı. Kollarını başıın altına koydu ve gözlerini kapadı.
Kapının açıldığını duyduğunda başını kaldırdı ve içeri giren kadına baktı. Jace beyaz elbiseyi ve kırmızı topukluları şöyle bir gözden geçirdikten sonra kadını yüzüne odaklandı. Gözleri oldukça büyüleyici bir turkuazdı ve gözüne çektiği sürme turkuazı daha belirgin hale getirmişti. Jace profesöre dikkarini verdi ve onu dinlemeye çalıştı. Kendini tanıtmıştı ve şimdi de öğrencilerin kendilerini tanıtmalarını istiyordu. Sıra Jace'e yaklaşıyordu.
"Ben Jace Night. Safkanım yani Slytherinim." Jace bunu söylediğinde Slytherinli çocuklar aralarında onaylayan sesler çıkardı ve Ravenclaw'dan bir kaç kişi safkan olmak marifet mi? bakışlarını Jace'e yöneltti. Jace bütün tepkilere hafifçe gülümseyerek karşılık verdi. "4. sınıfım ve sanırım daha fazla ayrıntıya girmemi istemiyorsunuz?" dedikten sonra hızla yerine oturdu ve dersi dinlemeye devam etti.
Dersin konusu Agrippa'ydı ve Jace daha önce onunla ilgili yazılar okumuştu. Ders hızlı geçti ve zil çaldığında profesör herkese kurbağa çikolatası verdi. Jacede kendi çikolatasıını aldı ve profesöre gülümseyerek teşekkür etti. Sınıftan çıktığında herkes çikolatayı büyük bir zevkle yiyordu. Jacede bayılırdı kurbağa çikolatasına ama herkesin ortasında küçük bir çocuk olan yanını göstermektense koridordaki girintilerden birine gizlenmeyi tercih ederdi ve bunu yaptı. Girintilerden birine saklanıp profesörün verdiği çikolatayı severek ve gülümseyerek yedi.
Angela Zoéy Queen
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Angela Zoéy Queen

Kadın Rp Partneri : Felix Ivan Black aşkııııımmm =)) <3<3
Kan durumu : Safkan :D
Lakap : Ang. Zoe,Zo,Angel (: İstedğinizi diyin..

I.Ders Empty
MesajKonu: Geri: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 9:03 pm

Ders Sihir Tarihiydi.. Angy tarihi severdi. Kimsenin sevmediği dersi... Dersin neşeli geçmesi dileği ile sınıfa girdi. Bu sefer ön sıralar boştu. Ön sıralardan bir yere oturdu. Sınıfa gelen kişilere tek tek baktı. Kendi kafasında yorum yaptı. Bu çok kiloluydu,bunun burnu çok uzundu,bunun boyu çok kısaydı.. Peh.. Hepsi de benim gibi doğal insanlardı. Ama hiç birini tanımıyordu Angy. Sonra içeri beyaz elbiseli kırmızı yopuklu ayakkabılı şirin bi kadın içeri girdi. Fazla büyük değildi aslında... Diğer öğretmenlerle kıyaslayınca en genci denilebilrdi bile. Öğretmen yeniydi. Angy onu hiç görmemişti. Hoca ayağa kalktı ve '' Evet arkadaşlar ben Lily Ronchez. Yeni geldim buraya.. Evet şimdi sizde kendinizi tanıtcaksınız en önden başlayalım '' dedi ve Angy'nin yanına gitti. '' Evet tanıt bakalım kendini'' dedi. Angy'nin ynakları ısınmaya başlamıştı bile... '' Ben Angela Zoéy Queen... I-hımm.. Hufflepuff ve 4. sınıf öğrenciyim'' dedi ve kafasını kaldırarak öğretmene baktı. Öğretmen sevecen bir tavırla Angy'e gülümsüyordu. '' Teşekkürler oturabilirsin...'' dedi Angy'de zarifçe sıraya oturdu. Sonra sınıf arkadaşlarının kendilerini tanıtmasını izledi.Herkes kendini tanıttıktan sonra öğretmen derse geçti.'' Evet hepinizle tanıştığıma memnun oldum arkadaşlar ama bu kadar konuşma yeter derse geçiyorum'' dediğinde heryerden aaa..off yaa..ders tarih.. sesleri yükseliyordu. Öğretmen öğrencileri susturduktan sonra derse geçti. Ders Agrippa'ydı. Öğretmen kadifemsi sesiyle anlatıyordu dersi. Ve arka sıralara baktığında birilerinin uyuyacak kıvama geldiği apaçık ortadaydı. Angy sınıfın bu haline güldü ve derse konsantre oldu. Ders göz açıp kapayana kadar bitmişti sanki.Öğretmen dersin sonuna doğru bize çok tatlı çikolatalar dağıttı. Heryerden vay canına..çook tatlıı..yaşasınn sözleri yükseliyordu...

Lily Rochez o kadar güzel anlatıyordu ki.. Angy zil çalınca kitaplarını eline aldı ve öğretmenin çıkmasını bekleyip kendiside dışarı çıktı. dışarı çıkar çıkmaz hafif bir meltem yüzünü yaladı ve Angy içinden bugün güzel bir gün olacak... dedi
Galadriel Legolas
Banned
Galadriel Legolas

Kadın Rp Partneri : olsa dükkan senin :D
Kan durumu : melez
Lakap : bloody CounTess,küp şeker ,şeker

I.Ders Empty
MesajKonu: Geri: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 22, 2010 2:02 pm

[i]Profesör Ronchez, yine havasıyla girdi içeri.Öğrencilerin dikkatini çekmesi için birbirinden şık hallere bürünürdü.Uzun saçları dizine kadar uzanıyordu öğrenciler profesörün saçını sallamasından bir şey görmeleri imkansız gibi gözüküyordu.Bembeyaz tenine yakışacak kan kırmızısı kadar kırmızı ruj,Gözlerine sürdüğü hafif siyah göz kalemi suratını belirginleştiriyordu gözleri adeta renk değiştiriyordu görenlere göre Masasına yürüyerek kendini hızlıca tanıtı ve daha sonra bunu öğrencilerden istedi. Daha sonra 1888 sayfalık kalın kitabı açıp,cılız bir sesle Agrippa hakkında paragraflar okumaya başladı.Herkesin dikkati bir yere dağılınca profesör 'eğer dersi dikkatle dinlemeyenleri sözlü yapacağım'herkes derse odaklanmaya başlamışken yine dikkatler bozulmuştu profesör tom`u sözlüye kaldırdı 'söyle bakiyim bu dersin tarihini ' tom öylece kaldı profesör hiç kızmadan tatlı bir sözle 'Yine dikkatli dinlemezsen bu dersten kalırsın şimdi otur' Ders bitim saatinde profesörün yaptığı iğrenç şakaya kimse gülmeyince profesör öğrencilerine Balyumruktan aldığı Kurbağa Çikolatalarından dağıttı.
Micaela Harlette
Gryffindor 4. Sınıf
Gryffindor 4. Sınıf
Micaela Harlette

Kadın Rp Partneri : arıyorum

I.Ders Empty
MesajKonu: Geri: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 10:12 pm

Profesör Ronchez, sınıfa girdiği andan itibaren ilgiyi çekmeyi o kadar iyi başarmıştı ki etkilenmemek elde değildi. Profesör sıkıcı bir kadın değildi, bunu anlamak için dahi olmaya gerek yoktu. Kendisine yakışan şifon bembeyaz bir elbise ve topuklu ayakkabılar giymişti, hoş bir kadındı. Kendilerini tanıtmaya başlayan öğrenciler birer birer dersin temposuna alışıyordu. Sıra Micaela'ya geldiğinde Micaela gülümsedi ve "Ben Micaela Harlette Profesör. 4. sınıf bir Gryffindor öğrencisiyim." dedi. Profesör başını pekala anlamında salladı ve Micaela yerine oturdu. Daha bir rahatlamıştı açıkçası.
Dersin kalanında Agrippa'yı işlediler Hayatının ilgisini çekebileceğini Micaela'ya daha önce söyleseler bunu kabul etmemekle kalmaz, dalga mı geçiyorsunuz derdi. Fakat Micaela ilgiyle dinlemişti bu kez.
Dersin sonunda hiç beklenmedik bir şey oldu ve Balyumruk'tan alınmış Kurbağa Çikolataları sınıfa eşit bir şekilde paylaştırıldı. Böylece öğrenciler daha motive olmuş şekilde önlerindeki dersi beklemeye başladılar.
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Lakap : Lil

I.Ders Empty
MesajKonu: Geri: I.Ders   I.Ders I_icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 6:48 pm

-Ders Bitmiştir-
-Kilit-

I.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I. Ders
» Ders - 1