Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

II.Ders

3 posters
YazarMesaj
Mathilda Alitté Ronchéz
Sihir Tarihi Profesörü & Işık Yeminlisi
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Kan durumu : Safkan
Lakap : Lil

II.Ders Empty
MesajKonu: II.Ders   II.Ders I_icon_minitimePtsi Haz. 07, 2010 2:40 am

Zaman:Öğlen Vakti
Hava:Güneşli
Kurgu:
Ağır ve asil adımlarla sınıfa giriyor Profesör Pércival.Öğrencilerin dikkatini çekip derse odaklanmaları için; Dizinin üstünde ipek bi' siyah elbise, siyah ince desenli bi' tül çorap ve onlara uygun siyah platform topuklu ayakkabılar giyiyor.Koyu siyah bi' gözmakyajı yapıyor.Dudaklarına sürdüğü kan kırmızısı ruj, dolgun dudaklarını daha bi' dolgun gösteriyor.Kocaman bi' gülümsemeyle topuklarını tankırdatark yürüdü ve masasının üstüne oturup bacak-bacak üstüne attı.Kalın kitabı elinin tersiyle itti ve öğrencilerine gülümseyerek bu ders hakkındaki en ilgi çekici şeyi anlatmalarını istedi.Bütün öğrencilerine sırayla anlattırdı.Zil çaldıktan sonra her öğrenciye kalem şeker dağıttı ve asil adımlarla sınıftan çıktı.

Ödev:
En sevdiğiniz büyücü'nün/cadı'nın hayatının kısa bi' özeti.

~Saçmalamadan ve abartmadan beni konuşturabilirsiniz.
~Geçen dersten bağımsız olarak yazınız.
~İlk yazana +15 vereceğim
~III.tekili kullanınız.
~NPC olmamasına özen gösteriniz.

İyi Rpler...
Eléonora Jane Pércival
Hufflepuff 3. Sınıf
 Hufflepuff 3. Sınıf
Eléonora Jane Pércival

Kadın Rp Partneri : İstenmiyor.
Kan durumu : Safkan.
Lakap : Yoe. Sadece yakınlarım lakap takma hakkına sahipler.

II.Ders Empty
MesajKonu: Geri: II.Ders   II.Ders I_icon_minitimePtsi Haz. 07, 2010 8:42 am

Annesinin dersine gittiğine seviniyordu Jane. Derse bayılıyordu. Hava güneşli olduğundan Jane daha mutlu oluyordu. Sınıfa girdiğinde bir çok öğrencinin yerinde oturduğunu gördü. Hemen o da bir sıraya oturdu ve kitabını çıkardı. Profesör Pércival ağır adımlarla sınıfa girdi. Çok güzel olmuştu. Dizinin üstünde ipek bir siyah elbise giymişti. Siyah topuklu ayakkabıları sınıfta yankılanıyor. Öğrencilerin dikkatini çekiyordu. Dudaklarına sürdüğü ruj ise dudaklarını iyice çgöstermişti. Kocaman bi' gülümsemeyle masasının üstüne oturup bacak-bacak üstüne attı. Gözlerini öğrencilerin üzerinde gezdirdi. Jane'e gelince gülümsedi ama hemen gözlerini sınıfa çevirerek konuşmaya başladı.

"Çocuklar bu ders hakkında en ilgi çekici şeyi anlatmanızı istiyorum.Sırayla anlatacaksınız..."
dedi ve İlk sıradan öğrencileri kaldırmaya başladı. Slytherinli öğrenciler genelde somurtkan bir yüz ifadesi ile cevap veriyordu. Sıra Jane'e gelmişti.

"Evet sence Jane en çekici şey nedir?"
dedi. Jane her derste olduğu gibi kızardı ama çok kızarmamıştı. Çünkü karşısındaki annesi idi. Tam Annem olmanız diyecekti ki vazgeçti.

"Bence sihir tarihi dersinde en çekici şey dersin kendisi, tarihimizi öğrenmemiz... Bir büyücü geçmişini tarihini öğrenmeden nasıl geleceği için iyi planlar kurabilir ki? Önce geçmişimizi, tarihimizi öğrenmeliyiz ki geleceğimize ve şuna bakabilelim. Bunun içindir ki bu dersin tümü ilgi çekici bence..."
dedi ve oturdu. Profesör gülümseyerek arka sıralara doğru gitti. Jane Profesörün gülümsemesiyle rahatlamıştı. Bu annesi olmasından mıdır yoksa dediğinin hoşuna gitmesinden midir bilmiordu. Ama gülümsemesi onu rahatlatmıştı. Zil çaldıktan sonra her öğrenciye kalem şeker dağıttı. Herkese gülümseyerek sınıftan çıktı.

Spoiler:
Andréa Chelsea O'shéliâ
Slytherin 4. sınıf
Slytherin 4. sınıf
Andréa Chelsea O'shéliâ

Kadın Rp Partneri : Peter Gregory Coén.Seni çok seviyorum bi' tanem <3
Lakap : And, Add

II.Ders Empty
MesajKonu: Geri: II.Ders   II.Ders I_icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 12:04 pm

Belki hayatında en nefret ettiği ders bu dersti Andréa için.Saçma sapan geçmişlerini öğrenmeye pek meraklı olmayan Andréa özellikle aydınlık olan bi' öğretmenin dersine girdiği için derse olan nefreti kat be kat artıyordu.Homurdanarak sınıfa girdi ve en arkadaki sıraya oturdu.İyilik-Sever-Bayan-Pércival, dersinin ne kadar sıkıcı olduğunu anlamış olmalıki derse girerken maymun kılığına girip dikkatimizi çekmeyi denemiş" diye düşünmeden edemedi Andréa.Aslında öğretmeninin ne giydiği umrunda bile değildi.Tekrar homurdandı ve masaya başını dayayıp gözlerini kapadı.Duyduğu sesler Andréa için uğultudan farksızdı.Küçük gözlerini araladı ve sıranın ona geldiğini farketti.Ayağa kalktı ve
"-Sevdiğim bişi yok" deyip yerine oturdu.Dersler umurunda değildi.Zil çaldığında kalem şekerini almadan yerinden fırladı.Ders onun için çok sıkıcıydı.

Ödev
Spoiler:
Misafir
Misafir

II.Ders Empty
MesajKonu: Geri: II.Ders   II.Ders I_icon_minitimeCuma Haz. 11, 2010 4:02 pm

Güneş bugün oldukça yakıcıydı, böyle günlerde derslere girmek aşırı derece de sıkıcı oluyordu. Bende derslere giriyor ve neredeyse dersin yarısında uyuyordum. Sınıfta oturmuş profesörü bekliyorduk, profesör kapıdan içeri bir aseletli girdi. Siyah ipek bir elbise altına ince desenli bir çorap ile güzellikten parıldıyan siyah ayakkabıları ile içeride ki ortamı ısıtıyordu. Yüzünde ki dikkan çeken kırmızı ruj ile dudakları oldukça dolgun görünüyordu. Bunu bende deneyebilirdim. Kırmızı ruj ve dolgun dudak... Kendinden emin olarak gülümsüyordu. O da ne kadar harika göründüğünün bilincindeydi. Topuklu ayakkabıların sınıftaki yansımaları ile masasına oturdu ve bacak-bacak üstüne atarak dersle ilgili ilgi çekici şeyleri söylememizi istedi. Bundan sonrası çekilmezdi işte kafamı sıraya koydum ve diğer öğrenciler ve profesörün dediklerini sessizce dinledim. Ödevi bir parşome karalayarak zil çalar çalmaz profesöre teslim edettim, kapıdan çıkarken profesörün ikram ettiği şekerden gülümseyerek bir tane aldım ve ağzıma attım, sonra sınıfı terk ettim.
Ödev
Spoiler:
Mathilda Alitté Ronchéz
Mathilda Alitté Ronchéz

Kadın Rp Partneri : Sebastién Pércival ile evli.
Lakap : Lil

II.Ders Empty
MesajKonu: Geri: II.Ders   II.Ders I_icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 4:53 pm

-Ders bitmiştir-
-Kilit-

II.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I. Ders
» I. Ders