Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

I. Ders

4 posters
YazarMesaj
Katherine Bonaparte
Biçim Değiştirme Profesörü & Işık Yeminlisi
Katherine Bonaparte

Kadın Rp Partneri : Yok.
Kan durumu : Melez
Lakap : Kitty, Catty, Katt

I. Ders Empty
MesajKonu: I. Ders   I. Ders I_icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 5:43 pm

Profösör Bonaparte soğuk havayı umursamadan ince ve hoş bir cüppe giymişti. Cüppesi koyu mavi, kıyafeti ise açık mavi ve beyazdı. Sarı saçlarını açık bırakmıştı.

Sınıfa hızlı girdi. Tahtanın önüne geldiğinde bir an duraksadı. Bir tebeşir aradı ancak bulamadı. En sonunda masadaki eski tüy kalemi gördü ve onu bir tebeşire dönüştürdükten sonra tahtaya ismini yazdı.

Katherine Bonaparte

"Evet, adım bu. Sizin yeni biçim Değiştirme öğretmeninizim." Güldü. "İtiraf ediyorum bu benim ilk öğretmenliğim. Ancak iyi anlaşacağımıza inanıyorum." Son cümlesini imalı bir gülümseyiş eşliğinde söylemişti. Gülümseyişi tohumlarını verdi: Bazı Slytherin'li öğrencilerin onu hoşnutsuzlukla süzdüğünü farketti. İlginç olacak diye içinden geçirdi. Sözlerine yüksek perdeden sesle devam etti,
"Biçim Değiştirme, Hogwarts’ta öğreneceğiniz en karışık ve tehlikeli büyülerden biridir. Büyük sınıflar bunu zaten biliyor olmalı. Çalışmanız gerekecek. Fazlasıyla." dedi ve ardından ekledi.
"Son olarak uyarıyorum, dersime gelinmemesini veya geç kalınmasını istemiyorum. Dersten atılırsınız. Benim dersimdeyseniz, çalışmalısınız. Ben çalışkan öğrenciyi severim. Bunu unutmayın." dedi. Öğrencilerin sözlerini anladığına kanaat getirince onlarla tanışmaya başladı. Tanışma tamamlanınca asasını salladı ve her öğrencinin masasında birer kuş tüyü belirdi. Onlardan kendisi gibi bunları birer tebeşire çevirmesini istedi. Dersin sonuna kadar arada bir kaç kez biçim değiştirme büyülerinden ve tarihinden bahsetti. Bazı öğrencilere soru sordu. Onun dışında herkesin sessizce işine konstantre olmasını sağlayarak öğrencilerini izledi. Hepsinin yanına bir kaç kez gitti.

Dersin bitimine saniyeler kala tahtaya ödevi yazdı ve ardından sözlü olarak tekrar ettikten sonra sınıfı terketti.

1. 2. 3. ve 4. Sınıflar:
Spoiler:

5. 6. ve 7. Sınıflar:
Spoiler:

-Benim hakkımdaki ve ders hakkındaki düşüncelerini belirtin.
-Beni istediğiniz kadar konuşturun, hareket ettirin Smile Hayal gücünüzü kullanın. (Ancak ders konusunda ciddi olsamda aslında sıcakkanlı olduğumu unutmayın)
-Küçük sınıflar büyüleri kesinlikle sözsüz denemesinler. Büyük sınıflarsa tam tersi sözsüz yapmalıdırlar.
-Bir sorunuz ya da sorununuz olursa ofisime gelmekten çekinmeyin.
Katie Lilly Night
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Katie Lilly Night

Kadın Rp Partneri : Yok. Ne yani olması mı lazım? Şu üç günlük sihir camiasında o olsa n'olur olmasa n'olur. Yanlış mı düşünüyorum?
Kan durumu : Safkan
Lakap : Lil-Kat-Katly

I. Ders Empty
MesajKonu: Geri: I. Ders   I. Ders I_icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 6:42 pm

Senenin ilk Biçim Değiştirme dersi için oldukça heyecanlıydı Katie. Diğer derslere zaten geç kaldığı için bu derse tam zamanında yetişecek olması onu mutlu etmişti doğrusu. Biçim Değiştirme dersi önemliydi onun için. Hem önemli ki zorunlu ders olarak seçilmişti. Sınıfın kapısına geldiğinde, sınıfın kapısı ardına kadar açıktı, fakat henüz içeride hiç bir öğrenci yoktu. Hayret etti. Nasıl olurda Hufflepuff'lılar erkenden gelmezdi. Kendi kendine gülerek sıralardan birine geçti. Kısa bir süre sonra sınıf yavaş yavaş dolmaya başlmıştı.
Profesör hızlı adımlarla sınıfa girdi. Sarı, pek de uzun olmayan saçları vardı. Üzerinde her profesörün giydiği parliament mavisi cüppesi vardı. Onun içinden açık mavili beyazlı kıyafeti gözüküyordu. Tahtanın önüne geçti ve bir süre boş boş bakındı. Daha sonra masasına baktı ve masanın üzerinde duran tüy kalemi tebeşire çevirdi bir anda. Tahtaya döndü tekrar ve bir şey yazmaya başladı. Kendisi tahtanın önünde olduğu için yazması bitene kadar kimse bir şey göremedi. İşi bittiğinde tahtanın önünden çekildi. İri harflerle -Katherine Bonaparte- yazıyordu tahtada. "Evet, adım bu. Sizin yeni biçim Değiştirme öğretmeninizim." dedi sevimli olmaya çalışan bir ses tonuyla. Bir anda güldü ve devam etti konuşmasına; "İtiraf ediyorum bu benim ilk öğretmenliğim. Ancak iyi anlaşacağımıza inanıyorum." dedi ardından. Hah! Çömez! diye geçirdi içinden Katie. Profesör bir süre duraksadı ve sonra yine konuşmak için ağzını açtı. "Biçim Değiştirme, Hogwarts’ta öğreneceğiniz en karışık ve tehlikeli büyülerden biridir. Büyük sınıflar bunu zaten biliyor olmalı. Çalışmanız gerekecek. Fazlasıyla." dedi kendinden emin bir şekilde. "Son olarak uyarıyorum, dersime gelinmemesini veya geç kalınmasını istemiyorum. Dersten atılırsınız. Benim dersimdeyseniz, çalışmalısınız. Ben çalışkan öğrenciyi severim. Bunu unutmayın." Bu derse geç kalmadığı için içten içe bir mutluluk duydu Katie. Hafifçe gülümsedi.
Profesör direk tanışma faslına geçti. Tanımak istediği öğrenciye asasıyla işaret ediyordu. Bi' kaç kişiden sonra -ne yazık ki- asasının ucu Katie'yi buldu. Katie kısa bi' süre etrafına baktı ve ayağa kalktı. Saçlarını eliyle geriye attıktan sonra konuşmaya başladı. "Adım Katie Lilly Night. Slytherin 2. Sınıf öğrencisiyim efendim. Daha fazla bilgi için menajerimle irtibata geçebilirsiniz." Bunu söyledikten sonra kendisi ve bir kaç Sly. öğrencisi bir kahkaha kopardılar. Profesör ona tek kaşını kaldırarak baktı; fakat bir şey söylemeden asasını başka yöe çevirdi.
Profesör herkesin masasına birer tüy kalem koydu ve bunları tebeşire çevirmelerini istedi. Katie bi' kaç denemeden sonra sonunda çevirebildi. Küçük Cadılar ve Büyücüler denemeler yaparken Profesör de sıra aralarında dolaşıyordu. Herkes büyüyü başardıktan sonra biraz Biçim Değiştirme tarihinden bahsetti. Dersin bitmesine az bir zaman kala yine tebeşiri aldı ve tahtaya ödevleri yazdı. Biz ödevleri not ederken bir yandan da sesli bir şekilde ödevi tekrar etti. Zilin ardından herkes sınıfı boşalttı.

Ödev:
Spoiler:

http://httt://www.prepcdacka140@blogspot.com
Gwenyth Salvatore
Gryffindor 3. Sınıf
Gryffindor 3. Sınıf
Gwenyth Salvatore

Kadın Rp Partneri : Henüz yok.
Lakap : Gwen

I. Ders Empty
MesajKonu: Geri: I. Ders   I. Ders I_icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 4:06 pm

Gwen'e çekici gelen derslerden biriydi Biçim Değiştirme.Gerekli olabilicek tüm metaryalleri yanına alıp dersliğe koştu.Profesörün derse girmediğinden emindi.Ne var ki sınıf dolmaya başlamıştı."Müsaade eder misin ?" dedi kapıda bekleme yapan bir grup öğrenciye."Bir şey mi dedin ?" diye çıkıştı yüzünü çeviren çocuk.Gwenyth'in midesini bulandırmıştı.Üstelik üzerinde Slytherin amblemi vardı.Onlardan pekte hoşlanmadığı apaçıktı."Aslında bir şeyle de kalmadım." dedi ona.Alaycı bir bakışla ona yol verdi öğrenci.Dersliği göz ucuyla süzdü.Gry öğrencilerinin bulunduğu tarafa doğru yöneldi.Bulduğu boş yere geçti.Çevresine göz gezdirdiğinde ufak tefek değişiklikler sezdi.Arkadaşlarıyla koyu bir sohbete dalmışken geçen yıl ders aldığı profesörün artık olmadığını anlaması pekte uzun sürmedi.Profesör Bonaparte kendini takdim ederken Biçim Değiştirme dersinin artık farklı geçeceğini anladı.Bonaparte gözlerini Gwen'e çevirdiğinde ayağa kalktı.Doğruldu.Üçüncü sınıf edasıyla sınıfa bir bakış attıktan sonra kendini tanıttı."İsmim Gwenyth Salvatore , Bayan Bonaparte.Bütün okul Gwen diye hitap eder.Dersinizde aktif rol alacağıma inanıyorum.Umarım sizinlede iyi anlaşırız." dedi.Profesör bir süre tebessüm etti."Başarılı olacağına inan yeter.İnanman için bol bol egzersiz yap.Çalış.Umuyorum ki birlikte başarılı bir ders yılı geçireceğiz." dedi.Gwenyth ,büyük bir memnuniyetle yerine otururken Gry dışındaki tüm öğrencilerin gözleri ondaydı.Sly grubundan üst sınıf bir topluluğun ona küçük düşürücü bir edayla baktığını gördü.Asasını onlara sallamamak için zor durdu.Ardından Bayan Bonaparte sınıftan önlerinde bulunan tüyleri , tebeşire çevirmesini istedi.Bunu bir yılana çevirip üstlerine salsam hiç fena olmaz diye düşündü.En azından bu derste hiçbir şey yapmayacaktı.Asasını gereken şekilde tuttu.Sihirli sözcükleri kendi duyabilileceği bir sessizlikte tekrar etti.Dudaklarının arasından harfler birer birer dökülürken zihninde önünde duran tüyün bir tebeşire dönüştüğünü düşündü.Harfler tükendiğinde masaya baktı.Masasında duran artık bir tüy değildi.Gülümsedi ve ardından profesörün ders ile ilgili konuşmalarını can kulağıyla dinledi.Tam da canı sıkılmaya başlamışken profesör derse son verdi.Ödevlerini verip dersten çıktı.

Spoiler:
Anna Moonlight
Gryffindor 3. Sınıf
Gryffindor 3. Sınıf
Anna Moonlight

Kadın Rp Partneri : Henüz yok :) Ama olabilir :) Pmle ulaşabilirsiniz :)
Lakap : LawaqirL

I. Ders Empty
MesajKonu: Geri: I. Ders   I. Ders I_icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 4:40 pm

Sabahın ilk dersinde çoğu kişiye nazaran dinçliğini ve enerjisini almış bir şekilde ortak salon merdiveninden indi Anna.Birçok uykulu arkadaşının gözlerine bakarakGünaydın! dedi.Gülümseyerek ortak salonun kapısını açtı ve sırtını arkadaşlarına dönerek “Acele etseniz iyi olur.Günün ilk dersini ve profesörün bize vereceği ilk dersi kaçırmak istemezsiniz elbet.Dimii??” dedi gülümseyerek.Bu sözden sonra çoğu kişi rahat duruşlarından vazgeçerek hemen hazır ol komutuna geçermişçesine, kendilerini düzeltmeye çalıştılar.Anna bu duruma daha da fazla gülümsedi ve ortak salonun kapısını yavaşça kapatarak koridorlarda yalnız başına ilerlemeye başladı.Büyük ve yavaş adım atmaya çalışıyordu.Dakikalar geçiyordu o yürürken.Bir süre sonra Biçim Değiştirme dersliğine geldiğini fark etti.Kapıyı kitaplarının olmadığı koluyla ittirdi.Kapı açılırken gıcırtılı bir ses geldi.Anna kapıdan çıkan aydınlığı gördüğü an başını yana doğru kaydırdı.Kapı tamamen açıldığında içeriye daldı.Kocaman sınıfa baktığında kocaman sınıfta birkaç kişi olduğunu fark etti.Sınıfa hiç gelmemiş gibi baktı.Sonra bakmayı keserekHepinize günaydın arkadaşlar. dedi.Arkasını dönen ve başka binalardan olan arkadaşları da “Günaydın Anna” diyerek gülümsediler ve önlerine döndüler.Anna kitaplarını iki kolunun arasına aldı ve en ön sıraya geçti.Kitaplarına açarak o da ders hakkında bilgileri okumaya başladı.Zaman geçtikçe sınıf mevcudunda artışlar oluyordu.Bir süre sonra sınıf mevcudu tamamlanmıştı.Aradan birkaç dakika geçtikten sonra kapıdan tahtaya doğru hızla gelen bir ses duyuluyordu.Herkes arkasını döndü merak içinde.Gelen biçim değiştirme profesörüydü.Fakat bu profesör geçen yıl ki değil başka bir profesördü.Hızlı adımlarla gelmeye devam eden profesör tahtanın yanına geldi ve bir anda durakladı.Tahtanın kenarlarına göz gezdiriyordu tebeşir bulmak için ama bulamıyordu.Masanın üzerinde ki eski tüy kalemi gördü ve tebeşire çevirdi.Tahtaya hızlı bir şekilde adını yazıyordu profesör.” Katherine Bonaparte” Herkes tahtadaki yazıyı okurken profesör konuşmaya başladı. "Evet, adım bu. Sizin yeni biçim Değiştirme öğretmeninizim." dedi ve arkasından kısa bir şekilde güldü.Ardından devam etti.” İtiraf ediyorum bu benim ilk öğretmenliğim. Ancak iyi anlaşacağımıza inanıyorum." Dedi.Anna bu söze içten bir şekilde gülümsedi ve profesörün gözlerinin içine baktı.Profesör bütün öğrencilerine gülücük tohumları saçıyordu.Sonra yüksek ses tonuyla "Biçim Değiştirme, Hogwarts’ta öğreneceğiniz en karışık ve tehlikeli büyülerden biridir. Büyük sınıflar bunu zaten biliyor olmalı. Çalışmanız gerekecek. Fazlasıyla." Dedi ve ardından hemen ekleyerek "Son olarak uyarıyorum, dersime gelinmemesini veya geç kalınmasını istemiyorum. Dersten atılırsınız. Benim dersimdeyseniz, çalışmalısınız. Ben çalışkan öğrenciyi severim. Bunu unutmayın." Dedi.Anna kollarını birbirine bağlayarak arkasına yaslandı ve profesörü dinlemeye başladı.Profesör herkesle tanışmaya başlamak için tek tek ve sırayla kaldırmaya başladı.Sıra hızlıca geçip gidiyordu.Anna’nın arkasında Gwenyth oturuyordu.Sıra ona geldiğinde Anna arkasını döndü ve dostuna bir göz kırptı.Gwenyth kendinden emin bir şekilde kalktı ve "İsmim Gwenyth Salvatore , Bayan Bonaparte.Bütün okul Gwen diye hitap eder.Dersinizde aktif rol alacağıma inanıyorum.Umarım sizinlede iyi anlaşırız." Dedi.Profesör bu sefer karşılık olarak "Başarılı olacağına inan yeter.İnanman için bol bol egzersiz yap.Çalış.Umuyorum ki birlikte başarılı bir ders yılı geçireceğiz." Dedi.Sıra Anna’ya geldiğinde Anna heyecansız bir şekilde kalktı ve kendini tanıtmaya başladı.”Adım Anna Moonlight,Profesör Bonaparte..Derste elimde geldiğince aktif olacağım ve başarılı olacağıma inanıyorum.Çünkü derse ilgi duyuyorum.Umarım sizinle güzel bir yıl geçiririz,iyi anlaşırız.” Dedi ve gülümseyerek profesöre baktı.Yerine oturdu.Profesör yanına gelerek omzunu tuttu ve “ Başarılı olmak iste ve ol.Herşey senin elinde.Veeee.Dediğin gibi umarım iyi anlaşırız.Dedi içten bir gülümsemeyle bakış atarak.Tanışma fasLı Anna’da son bulmuştu.Profesör birden asasını salladı ve her öğrencinin masasına birer kuş tüyü gönderdi.Öğrencilerden bu tüyü tebeşire çevirmelerini istedi.Öğrenciler bunu yaparken profesör biçim değiştirmenin tarihini anlatıyordu bir taraftan.Anna kulağıyla profesörün anlattıklarını dinliyor,elindeki asa ile de büyüyü yapmaya çalışıyordu.Deniyordu,deniyordu fakat olmuyordu.Profesör yanına çok kez gidip geliyordu ama Anna bir türlü yapamıyordu.Sonra derin bir nefes aldı ve tekrar denedi.Bu sefer elindeki asayı tüye odaklayıp büyüyü yapmayı tekrar denemişt.Sihirli sözcükleri söyledi..Bir süre sonra başarmıştı.Profesör yanına gelerek “İlki de olsa başardın.” Dedi ve gülümsedi.Anna yüzünde kocaman gülümsemesiyle Gwenyth’e dönmüştü.Ona da gülümsemişti ve önüne dönerek tahtaya bakıyordu.Profesör dersin bitmesine saniyeler kala tahtaya ödevi yazmıştı.Ve tekrar etmişti sesiyle.

ÖDEV:

Spoiler:
Katherine Bonaparte
Katherine Bonaparte

Kadın Rp Partneri : Yok.
Kan durumu : Melez
Lakap : Kitty, Catty, Katt

I. Ders Empty
MesajKonu: Geri: I. Ders   I. Ders I_icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 9:03 pm

Evet Very Happy Üzgünüm, ders bitmiştir Very Happy Gossip Girl'de görüşmek üzere Very Happy

I. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Ders
» Ders - 2
» I. Ders
» İlk Ders.
» I. Ders