Holdric Legend
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AnasayfakapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk Ders.

5 posters
YazarMesaj
Liljana Valérie
Eski Yazılar Profesörü
 Eski Yazılar Profesörü

Kan durumu : Kim bilir...

İlk Ders. Empty
MesajKonu: İlk Ders.   İlk Ders. I_icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 1:31 pm

Hava Durumu: Bulutlu.
Zaman: Çoğu öğrencinin son dersi.
Konu: Geçmişte kullanılan yazıların incelenmesi.
Kurgu: Liljana diğer profesörlerin aksine çocuk ruhunu içinde tutabilmiş, öğrencilere arkadaşça davranmayı seven biri. Saygı çevresi içinde onunla her türlü konuyu konuşabilir ya da espri yapabilir öğrenciler. Kızdığında kaşları derin bir yarık oluşturarak birleşir alnında, mavi gözleri bir çocuğun ki kadar saf bir öfkeyle dolar. Hogwarts’ta pek çok kimsenin hoş bulmadığı oldukça mugglevari bir tarzı var. Hareketlerinden tutun da suratındaki metal halkalara kadar onlar gibi. Rahatlıkla muggle Londra’sına gidip hiç dikkat çekmeden yaşayabileceğini düşünür çoğu kez. İlk eski yazılar dersine de sarı saçlarının arasındaki mavi uzantılarla gelmeyi tercih etmişti. Lacivert yırtık -gerçekten yırtıldığı için yırtık olan- kotu ve omuzlarını açıkta bırakan eski bluzuyla profesörden çok serseri gibi görünse de halinden memnundu. Derslikten içeri adımını attığında öğrencilerin şaşkın bakışlarını umursamadan kürsünün üzerine oturdu ve kısaca adını, iki yıldır olduğu gibi yine kendisinin eski yazılar dersi vereceğini söyledi. Ardından hemen derse geçti. Kitaplarının on birinci sayfasını isteyip, kendisi kitaba bakmadan anlatmaya başladı. Alfabe kelimesinin kökenini, alfabeleri anlattıktan sonra ilk yazıyı; çivi yazısını anlatmaya koyuldu. Arada sırada espriler yapıp devam ediyordu işine. Ders bitimi ödev vermediği söyleyerek herkesten sonra çıktı sınıftan.
*Beni istediğiniz şekilde konuşturabilirsiniz.
* Rp’lerde dersime de yer verirseniz(!) sevinirim.
* Sizden bir önceki Rp’ye göz atmadan yazmayın.
* III.tekilden yazılan rp’leri tercih ederim.
* Ödevin puanı rp’nizin kalitesine ve ne kadarında dersten söz ettiğinize göre verilecektir.
İyi Dersler.
Angela Zoéy Queen
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Angela Zoéy Queen

Kadın Rp Partneri : Felix Ivan Black aşkııııımmm =)) <3<3
Kan durumu : Safkan :D
Lakap : Ang. Zoe,Zo,Angel (: İstedğinizi diyin..

İlk Ders. Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders.   İlk Ders. I_icon_minitimePerş. Mayıs 13, 2010 1:45 pm

Angy pek dikkat çekmeyi sevmeyen bir kızdı. ama bugün koridorda su savaşı yaptıkları için ıslanmamak için sınıfa koşarak girdi. Ve bu yüzden bütün gözler ona çevrildi. Angy için bu ilk değildi. Bütün gözlerin ona çevrilmesine alışmıştı artık... Hemen ilk gördüğü sıraya oturdu. Genelde arka sıralara oturan Angy bugün önden 2. sıraya oturdu. Nasıl olsa son dersti. Ve son derler genelde kaynatılırdı. Ama Profesör Liljana kaynatmaktan çok dersle ilgili espriler yapmayı tercih ederdi. Angy bunları düşünürken Profesör Linjana sınıfa girdi.Angy bu öğretmeni çok seviyordu. Çok deli dolu ve çocuksu bir profesördü. Saygı çevresi içinde onunla her türlü konuyu konuşabilen ya da
espri yapabilen öğrencileri vardır. Ve belkide öğrenciler en çok Profesör Liljana'ya açılırlardı.Dertlerini Profesör Linjana ile konuşurlardı. Angy profesör Liljana'nın yanına dertleşmek için hiç gitmemişti. Sadece derslerde görebiliyordu profesör Linjana'yı.Profesör Liljana her zaman güler yüzlü değildir. Kızdığında kaşları derin bir yarık
oluşturarak birleşir alnında, mavi gözleri bir çocuğun ki kadar saf bir öfkeyle dolar. Hogwarts’ta pek çok kimsenin hoş bulmadığı oldukça mugglevari bir tarzı vardır. Hareketlerinden tutun da suratındaki metal halkalara kadar onlar gibi. Rahatlıkla muggle Londra’sına gidip hiç dikkat çekmeden yaşayabilceğini düşünür çoğu kez. İlk eski yazılar dersine de sarı saçlarının arasındaki mavi uzantılarla gelmeyi tercih etmişti. Lacivert yırtık -gerçekten yırtıldığı için yırtık olan- kotu ve omuzlarını açıkta bırakan eski bluzuyla profesörden çok serseri gibi görünse de halinden memnundu. Sınıfa girdiğinde bütün öğrenciler sustu ve şaşkın bakışlarla profesör Liljana'ya bakıyorlardı. Angy' de dahil. Onun serseri tarzı Angy'nin çok hoşuna gitmişti. Sevecen bir profesördü.

Profesör şaşkın bakışları görmezden gelerek kürsünün üstüne oturdu. Ve pürüzsüz ve biraz gür sesiyle '' Evet arkadaşlar ben Liljana. Beni tanımayanlar vardır belki. O yüzden kendimi tanıtma gereği duydum. Ben Eski yazılar dersi profesörüyüm. Evet şimdi hiç beklemeden derse geçiyorum '' dedi ve kitaba hiç bakmadan ve hatta kitabı açmadan anlatmaya başladı.Angy onu dikkatlice dinliyordu. Anlattı,anlattı... Bütün ders boyunca durmadan anlattı. Ve bazen dersle ilgili komik espriler yaptı. Angy ise sadece dersi dinliyordu. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamadan zil çaldı. profesör kitaplarını topladı ve '' Bugün ödev vermiyorum çocuklar iyi günler '' dedi ve dışarı çıktı. Angy ise arkasından şaşkın gözlerle bakakaldı...
Nathaniel Laurel
Ravenclaw 2. Sınıf
Ravenclaw 2. Sınıf
Nathaniel Laurel

Erkek Rp Partneri : Daisy Cheers
Kan durumu : Safkan
Lakap : Nate

İlk Ders. Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders.   İlk Ders. I_icon_minitimeCuma Mayıs 14, 2010 2:15 pm

Evet, işte son ders gelmişti. Hava iyice kapanmıştı, güneş bulutların altından bir boşluk bulup ışıldamaya çalışıyordu. Bu kapalı havada bir şeyler yapmak hiçbir zaman eğlenceli olmaz zaten diye düşündü Nate. Eski yazılar dersliğine doğru ilerlemeye başladı. Koridor da insanlar koşuşturuyordu, sonra anladı ki su savaşı yapıyorlardı. olanları geç anladığı için o da bu su savaşından payını aldı ve sırılsıklam sınıfa girdi. Sınıftakilerin dalga geçercesine baktıklarını gördü ama aldırmadı ve kendine bir yer bulup yerleşti.

Profesör Liljana dersliğe girdiğinde alay edici suratlar şaşkın suratlara dönüşüp Profesör Liljana'ya yöneldi. Profesör Liljana her zaman çocuksu ruhunu koruyabilmiş birisidir, onunla rahatlıkla konuşabilir çocuklar, tabii ki saygı çerçevesi içinde. Mugglevari tarzıyla karşımızdaydı yine. Nate bu durumu yadırgamıyor, herkesin istediği gibi giyinebileceğini düşünüyordu.
"Merhaba arkadaşlar ben Liljana. Eski yazılar profesörünüzüm. Haydi vakit kaybetmeden derse geçelim. Kitabınızın on birinci sayfasını açın." dedi, samimi ses tonuyla. Nate kitabına yöneldi ve on birinci sayfayı açtı. Profesör Liljana kitaba hiç bakmadan dersini anlatmaya koyuldu. Alfabe sözcüğünün kökeninden, alfabelerden ve ilk çivi yazılarından bahsetti. Çoğu kişi için sıkıcı gelse de bu dersi seviyordu Nate. Sınıftakilerin aksine pür dikkat dinliyordu Profesör'ünü. Arada yaptığı esprilerle derse renk katıyordu Profesör, bu da Nate'in bu dersi sevmesinin başka bir nedeniydi. Ders böyle sürüp giderken zil çaldı.
"Bugün ödev vermiyorum çocuklar. İyi günler." dedi. Nate eşyalarını toparladı ve sınıftan ayrıldı.
Micaela Harlette
Gryffindor 4. Sınıf
Gryffindor 4. Sınıf
Micaela Harlette

Kadın Rp Partneri : arıyorum

İlk Ders. Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders.   İlk Ders. I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 10:33 pm

İlk derse girdiğinde Micaela öğretmeni gözünde canlandırmaya çalışıyordu. Fakat o hep resmi insanları öğretmen olarak, çılgınlarıysa serbest meslek olarak algılardı. Bu yanlıştı fakat Micaela bunu Profesör Valérie içeri girdiğinde anladı. Kot pantolonu ve muggle gibi bir giyimi vardı. Tarzını sevmişti Micaela. Keyifli ve sıkıntısız bir kadın gibi görünüyordu. Micaela birine bu kadar çabuk kanının kaynamasına engel olamamıştı. Kendisi konuşmaya başladığında Micaela'nın kafasından betimlemeler geçiyordu "Merhaba çocuklar. Ben Profesör Valérie. Vakit kaybetmeden derse geçmek istiyorum sakıncası yoksa? Kitabınızın sekizinci sayfasını açın bakalım."
Hemen dediğini yaptı, öğrenciler. Alfabe'nin kökenini ve alfabeleri anlattıktan sonra, çivi yazısını anlattı Profesör Valérie. Micaela bu derste bayağı eğlenmişti çünkü Profesör arada sırada espriler yapıp anlatıyordu konuyu.
Çok keyifli geçen bir dersin ardından dersten çıktıktan sonra Micaela diğer bir dersliğin yoluna koyuldu.
Katie Lilly Night
Slytherin 2. sınıf
Slytherin 2. sınıf
Katie Lilly Night

Kadın Rp Partneri : Yok. Ne yani olması mı lazım? Şu üç günlük sihir camiasında o olsa n'olur olmasa n'olur. Yanlış mı düşünüyorum?
Lakap : Lil-Kat-Katly

İlk Ders. Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders.   İlk Ders. I_icon_minitimeCuma Haz. 04, 2010 9:00 pm

Katie'nin sıradaki dersi Eski Yazılardı. Bu dersi seviyordu. Ne de olsa seçmeli derslerinden idi. Kendi seçmişti. İşte o yüzden seviyordu ya. Sınıfa doğru hızlıca ilerlerken pencerelerden birinin yanına yaklaştı ve burnunu cama dayayıp gökyüzüne baktı. Hava hala karanlık ve bulutluydu. Sevmiyordu bulutlu havaları. Ona heb bi' kasvet verirdi. Havanın böyle olduğunu gördükten sonra morali bozulmuştu doğrusu. Pencerenin önünden ayrıldı ve yoluna devam etti. Sınıfın kaısına ulaştığı anda kapıyı açıp kafasını uzattı önce. Henüz üç kişinin gelmiş olduğunu gördü. İçeri girip o da onlara katıdı. Yerine oturdu ve profesörü beklemeye başladı.
Profesör içeri girdiği anda kafasını kaldırıp profesörü süzmeye başladı. Gayet doğal ve rahat bi' tarzı vardı. Etrafına bir göz attı ve sadece kendisinin ona ilginç bakışlar atmadığını görünce rahatladı. Bi' profesör gibi değilde sanki, sanki... Profesörün konuşmaya başlamasıyla Katie'nin düşünceleri yarıda kaldı. "Ben Liljana Valerie. Bu sene Eski Yazılar derslerinde birlikte olacağız. Şimdi hızlıca derse geçmek istiyorum. Bu dersi seçtiğine göre eminim ki merak ettiğiniz ya da öğrenmek için sabırsızlandığınız bi' çok şey vardır. Öncelikle size alfabe kelimesinin kökenini, alfabeleri anlattıktan sonra da ilk yazıyı; çivi yazısını anlatacağım." Profesör bu uzun soluklu konuşmasından sonra derin bi' nefes aldı. Çivi yazısının ilk yazı türü olduğunu ve taşların ya da toprak tabletlerin üzerine resimler ya da harfler ile özel bir teknikle yazıldığını öğrendiler. Bu bilgiler Katie'nin hoşuna gitmişti aslında. Küçük büyücüler ve cadılar kitaplararından çivi yazısı resimlerini incelerken profesörde sıraların arasında dolaşıyordu.
Dersin sonunda bugün ilk ders olduğu için ödev vermeyeceğini söyleyerek bitirdi dersini. Öğrenciler yavaş yavaş sınıfı boşalttıktan sonra Profesör sınıftan en son çıkan kişi oldu.
http://httt://www.prepcdacka140@blogspot.com

İlk Ders.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Ders
» Ders - 2
» I. Ders
» I. Ders
» I. Ders